FestivalyFilm

Festival ÍRÁN:CI promítne celovečerní i krátké filmy

A chybět nebudou ani vzácní hosté. Festival ÍRÁN:CI se uskuteční od 17. do 21. ledna v pražských kinech Světozor a Bio Oko. V následujících dnech zavítá do brněnského Kina Art.


Neodvracej zrak

Na festivalu se bude promítat dvanáct celovečerních filmů, sedm krátkých a dokumentárních filmů. A nepůjde jen o filmy z Íránu, ale i z dalších zemí regionu. Slogan jedenáctého ročníku festivalu zní: Neodvracej zrak.

Na koho se můžete těšit? Například na íránskou režisérku žijící v exilu v Paříži Sepíde Fársí. Pozvání přijal i zakladatel nejstaršího a nejznámějších porevolučního filmového časopisu v Íránu Film Magazine Húšang Golmakání. Mezi dalšími hosty se objeví režisér Alí Zarnegár, který uvede svůj film Příčina smrti neznámá. Spolu s ním dorazí i hlavní hvězdy filmu Alírezá Sání Far a Bánípál Šúmún.


Kandidát na Oscara

Film Šajdá, který se představil už na festivalu Sundance, bude filmový festival zahajovat. Vznikl v koprodukci Cate Blanchett a zároveň je oficiálním kandidátem Austrálie na Oscara. Za zhlédnutí stojí i snímek Siréna, který měl premiéru na festivalu Berlinale.

Další filmy včetně celého programu najdete na oficiálních stránkách festivalu.

KDE: Praha – Světozor, Bio Oko / Brno – Kino Art
KDY: 17. – 21. 1. / 23. – 25. 1.


Foto: z filmu Šajdá, 2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM