BlogFilm

Leden 2018: Filmy, které stojí za to vidět

Po měsíci a půl jsem se zase odvážila do kina. Poslední dobou jsem ze všech filmů dost zklamaná. Ale dva relativně nový snímky mě překvapily. Možná to bude tím, že jsem od nich nic nečekala. Prvním z nich je Zabití posvátného jelena a druhý Velká hra.

Zabití posvátného jelena

Zabití posvátného jelena je jeden z nejujetějších filmů, který jsem kdy viděla. Ale s tím se dalo počítat, když ho točil ten samej režisér, co natočil i Humra. Jeden trapnej dialog střídá druhej. Postavy se dokážou pět minut bavit o chlupech v podpaží, dalších pět minut o hodinkách. Ve větách, který by poskládalo i šestiletý dítě. A to je právě ono. Když tyhle dialogy přežijete (nakonec stejně přijdete na to, že bez těch dialogů by byl tenhle film jenom obyčejným filmem) a film nevypnete nebo neodejdete z kina, nakonec budete odcházet s pocitem, kterej ve vás bude rezonovat ještě dlouho. Film natočenej podle řecký tragédie od Euripida je o rodičích a dětech. O tom, co všechno jste ochotni udělat pro svou rodinu, a že za chyby se platí. Konec je drsnej. Spoilovat nebudu, ale rozhodně si na konec počkejte. V hlavních rolích uvidíte Colina Farrella (Miami Vice) a Nicole Kidman (Ti druzí).

Velká hra

Film Velká hra je o životě Molly Bloomové, pokerové princezny, která skutečně existuje. Začínala jako pilná studentka práv a úspěšná lyžařka, která měla jedinej cíl – postoupit na olympiádu. Jenže z ničeho nic se jí život obrátí naruby a ona svůj další příběh začne psát z opačný strany – ocitne se totiž na pomezí zákona. Nejdříve je obyčejná sekretářka, pak asistentka při pokerových hrách a nakonec začne tajný pokerový hry pro největší boháče na světě pořádat sama. Na tom by nebylo nic tak špatnýho, kdyby si ovšem sama sobě nezačala vyplácet procenta ze hry. To je zkrátka nelegální. Film trvá dvě hodiny a zhruba dvacet minut. Nudit se nebudete ani minutu. Za předpokladu, že vás zajímá, jak to chodí ve světě, kde za večer můžete prohrát třeba milión amerických dolarů. A taky jestli máte rádi patetický konce. Pro mě byl konec tak trochu zklamáním (nečetla jsem její příběh, abych nevěděla, jak dopadne), ale vzhledem k tomu, že jde o skutečnou událost, osud ho napsal sám. Za důležitý považuju zmínit i skvělý obsazení. Právníka hraje Idris Elba (Hora mezi námi) a Molly Bloomovou Jessica Chastain (Interstellar).

Foto z filmu Velká hra: © STX Films / Michael Gibson

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM