FestivalyPozvánky

Luhačovice, Vincentka a kultura rovná se LUHOvaný Vincent

LUHOvaný Vincent býval komorněji laděný festival. Ovšem v posledních letech tak trochu nabral na obrátkách a pomalu, ale jistě se z něj stává fenomén a jeden z nejoblíbenějších letních festivalů. O čem je a kam se za ním vydat?


Kultura pro každého

V první řadě je dobré vědět, že LUHOvaný Vincent je multižánrový festival a už třináctým rokem se pořádá v nádherném lázeňském městě zvaném Luhačovice, odkud také pochází známá léčivá minerální voda Vincentka. A když se do Zlínského kraje vydáte mezi 22. až 25. červnem, určitě se aspoň na jednu nebo dvě noci v Luhačovicích ubytujte. Čekají tu na vás filmové projekce, videoinstalace, pop-upy, přednášky, básnická čtení, koncerty, divadelní představení i nejrůznější workshopy a to vše se ponese na vlnách tématu Dovolená jako stav mysli.

Ale teď něco konkrétnějšího. Těšte se třeba na promítání hitu letošního jara, snímku Aftersun Charlotte Wellsové, nebo dokumentu Luhačovice ve filmu napříč historií, ambientní vystoupení hudebnic Adele Mede a Martyny Basta, prezentaci videohry Koleje jsou pevně přibité k vidění nebo instalaci Odpočívadla, kde si odpočinete od ruchu lázeňského města. AVU připravuje pop-up kadeřnický salón a hudební projekt Eastworks chystá svou koncertní premiéru. Během čtyř festivalových dnů se toho bude dít opravdu hodně, asi tak třicetkrát tolik, kolik jsem vám toho právě vyjmenovala. Tak nezapomeňte dorazit.


KDE: Luhačovice
KDY: čtvrtek 22. 6. – neděle 25. 6.
Více se dozvíte na oficiálních stránkách festivalu.


Foto: LUHOvaný Vincent

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM