LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 6. 12.? (víkendové tipy)

Sice se spousta kulturních akcí v posledních dnech a týdnech ruší, přesto se toho stále děje dost na to, abychom vás měli kam pozvat aspoň o víkendu.


Literatura / Knihex 11 1/2

Setkání malých nakladatelů a jejich čtenářů proběhne už tento víkend v Pražské tržnici. Přijďte si pořídit nějakou pěknou a zajímavou knížku, dát si svařák a zúčastnit se workshopů.

KDE: Pražská tržnice (Praha)
KDY: sobota 11. 12. – neděle 12. 12.


Film / Ada

Vypravte se na islandskou ovčí farmu daleko od civilizace. Vedou ji manželé, kterým v životě něco schází, ale nedokážou si to říct do očí nebo. Do života jim ale jednoho dne vstoupí bytost jménem Ada, otázkou je, zdali je to dobré, nebo špatné znamení. Film Ada vznikl v rámci koprodukce Islandu, Švédska a Polska v roce 2021.

KDE: Institut français de Prague (Praha)
KDY: sobota 11. 12. od 21:00


Hudba / Tomáš Kačo – Klavírní recitál

Vydejte se na klavírní koncert Tomáče Kača, který dokonale kloubí osobitý styl s klasikou, jazzem a tradiční romskou hudbou.

KDE: Dvořáková síň Rudolfina (Praha)
KDY: sobota 11. 12. od 19:30


Umění / Řeporyjský Salón 2021

Přijďte se seznámit se třemi desítkami autorů, kteří jsou neodmyslitelně spjati se Studiem Bubec. Můžete se těšit na divadelní a novocirkusové představení a také si poslechnout něco z hudební produkce.

KDE: Studio Bubec (Praha)
KDY: sobota 11. 12. – neděle 12. 12.


Lifestyle / Vánoční bazar

Přijďte do pražského Studia Hrdinů dokoupit vánoční dárky. Těšit se můžete na upcyklované módní doplňky, zajímavé knihy, vinyly a spoustu dalších originálních věcí.

KDE: Studio Hrdinů (Praha)
KDY: neděle 12. 12. od 10:00


Umění / Jiří Surůvka: Být stále stár, to bych si přál

Ve Slezskoostravské galerii v těchto dnech probíhá výstava ostravského výtvarníka Jiřího Surůvky, která čítá díla dotýkající se kontroverzních sociálních, politických a rovněž i kulturních témat. Kritizovat společnost s nadhledem a humorem je kumšt, ale Surůvka je v této disciplíně mistrem.

KDE: Slezskoostravská galerie (Ostrava)
KDY: do neděle 30. 1. 2022


Foto: z filmu ADA, Artcam Films

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM