LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od 5. 6.? (víkendové tipy)

Víkend má být teplý a slunečný, takže Netflix a jiné streamovací služby nechte na jindy a vyrazte si za zábavou. Nejlépe tou kulturní.


Hudba / Dukla + Berlin Manson

Chytlavé melodie, prvky post-punku, rapu a texty reflektující každodennost a společenské neduhy. Zažijte společný koncert Dukly a Berlin Manson.

KDE: MeetFactory (Praha)
KDY: pátek 9. 6. od 20:00


Lifestyle / Festival ambasád

Jak nejlépe poznávat cizí země? Samozřejmě přes místní kuchyni. Přijďte si pochutnat na něčem skutečně originálním. Nebude se ale jenom jíst a pít, připraven je také bohatý kulturní program.

KDE: Vítězné náměstí (Praha)
KDY: sobota 10. 6. od 8:00


Literatura / Knihex 13

V Kasárnách Karlín bude v sobotu veselo. Knižně veselo. Opět máte jedinečnou šanci setkat se s malými nakladateli a doplnit si svou domácí knihovničku (anebo spíš pořádnou knihovnu?).

KDE: Kasárna Karlín (Praha)
KDY: sobota 10. 6. od 10:00


Gastro / 12. Apetit piknik

Oblíbená akce všech milovníků dobrého jídla a pití je opět tady. Přijďte si užít piknik do Grébovky a klidně vezměte i děti. I pro ně je připraven bohatý program.

KDE: Grébovka (Praha)
KDY: sobota 10. 6. od 10:00


Lifestyle / MINT Market Žďár nad Sázavou

Vypravte se na Pivovarský dvůr na Zámku ve Žďáru nad Sázavou a udělejte si radost něčím ručně vyrobeným, originálním, stylovým, hezkým, užitečným…. Kromě toho můžete navštívit Muzeum nové generace, které je považováno za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě.

KDE: Zámek Žďár nad Sázavou
KDY: sobota 10. 6. – neděle 11. 6.


Gastro / Festival vína „Hrádecký pohárek“

Deset vinařů se sejde na zahradě zajímavé prvorepublikové vily. Je to komorní akce, ale o to krásnější. K tanci a poslechu bude sloužit cimbálovka a kutnohorská kapela PS.

KDE: Schubertova vila (Hrádek nad Nisou)
KDY: sobota 10. 6. od 12:00


Umění / Levitace

Nová výstava Lubomíra Typlta představuje jeho díla vytvořená za poslední dva roky. Výstava je rozdělena do několika výstavních okruhů rozdělených mezi absurdní metastroje, dívky levitující nad propastí nebo křičící mimina. Pro Typltovy obrazy jsou charakteristické barvy a sarkasmus.

KDE: Galerie Villa Pellé (Praha)
KDY: do neděle 13. srpna


Foto: Lubomír Typlt, Villa Pellé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM