LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 28. listopadu?

Se zpožděním, ale přece. Padla na vás podzimně-zimní únava a nic se vám nechce? Pár kulturních událostí vás přeci jen z letargie vytrhne. Pojďme na ně.


Film / Bardzo fajný festival 2023

To nejlepší ze současné polské kinematografie uvidíte na pražské Letné. Za zhlédnutí stojí filmy jako Žena na střeše nebo krátké snímky Mrtvé manželství či Moje holky. Pro děti je připravena dílna animovaného filmu.

KDE: Bio Oko (Praha)
KDY: středa 29. 11. – sobota 2. 12


Lifestyle / Vánoční Dark Market

Sladkosti, vánoční drinky, udon pop-up a především nepřeberné množství inspirace na vánoční dárky. Přijďte se bavit i nakupovat.

KDE: Dark Concept Store (Praha)
KDY: čtvrtek 30. 11. od 15:00


Umění / Vernisáž výstavy Krásná kniha

Zajděte se podívat do Muzea literatury na výstavu Krásná kniha. Provede vás pracemi významných českých umělců, bibliofiliemi v mimořádné grafické úpravě.

KDE: Muzeum literatury (Praha)
KDY: čtvrtek 30. 11. od 18:00


Literatura / Knihy v Brně – Adventní knižní jarmark

První ročník adventního knižního jarmarku Knihy v Brně nabídne setkání s autory, překladateli i nakladateli. Jeho součástí bude i bohatý doprovodný program pro děti a dospělé, mimo jiné také diskuze, přednášky, promítání nebo workshopy.

KDE: Moravská zemská knihovna + Knihovna Jiřího Mahena (Brno)
KDY: pátek 1. 12. – sobota 2. 12.


Umění / Kunsthalle Christmas

Brány do Kunsthalle jsou otevřeny všem a zdarma. Můžete se podívat na všechny aktuálně probíhající výstavy, nakoupit si knihy v místním knihkupectví a dát si něco dobrého v kavárně nebo bistru.

KDE: Kunsthalle Praha
KDY: pátek 1. 12. od 11:00


Umění / Vánoční ArtFér na Pragovce – Umění za peníze

Umění nejenom od rezidentů Pragovky. Darujte svým blízkým nebo sobě samým něco vážně originálního. Večer vystoupí saxofonové kvarteto MMMM. Nevynechejte ani aktuální výstavy Ukrytá místa, všem na očích, Deep Time Walk, Overlooked Horizons a Experiment.

KDE: Pragovka Gallery (Praha)
KDY: neděle 3. 12. od 13:00


Foto: Knihy v Brně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM