FestivalyPozvánky

Začíná Festival francouzského filmu

Pětadvacátý ročník Festivalu francouzského filmu klepe na dveře. Do českých kin vstupuje již zítra, ve čtvrtek 24. listopadu. A na co se můžete těšit?


Klasiky i novinky

Promítat se bude celkem padesát čtyři filmů a to nejenom v Praze, ale i v regionech. Celý festival zahájí animovaný snímek Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo, který získal hlavní cenu na letošním festivalu animovaného filmu v Annecy. Během festivalu se ale promítne i legendární snímek Amélie z Montmartru. Za zhlédnutí stojí i film Navždy mladí, který zachycuje osmdesátá léta v herecké škole v Nanterre. Mezi předpremiérové snímky patří mimo jiné drama Arnauda Desplechina Bratr a sestra o sourozenecké nenávisti. Nové filmy ovšem budou střídat i ty legendární, například Célina a Julie si vyjely na lodi z roku 1974.


Festivaloví hosté

Mezi hosty letošního ročníku se objeví například režisérka Amandine Fredon, která stála u zrodu Mikulášových patálií: Jak to celé začalo, dále se ukáže i režisér Michel Seydoux, jenž uvede snímek Srdce dubu, nebo režisérka Céline Sciamma, která představí svůj film Maminka.

Kromě Prahy bude festival probíhat i ve vybraných kinech v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové. Součástí pražské festivalové části je i výstava Tváře Festivalu francouzského filmu Evy Kořínkové v Galerii 35.


Více se o programu dozvíte na oficiálních stránkách festivalu.


Foto: Festival francouzského filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM