Pozvánky

5 důvodů, proč potřebujete dorazit na Jaření

V druhé půlce května nás v pražských Kasárnách Karlín čeká jarní koncert Jaření.


1. Dorazí Katarzia

Katarzia čili Katarína Kubošiová je slovenská písničkářka (zahrála si i v seriálu České televize Pozadí událostí), která ve svých textech odráží životy mnoha žen i mužů, především strasti s láskou. Ale zpívá i o mezilidských vztazích obecně, společenských předsudcích a rodinné výchově. Jestli potřebujete trochu porozumění, u Katarzie ho najdete.


2. Objevíte Past

Jde o pražské duo, které vytváří surreálné texty, kterými se snaží vyhranit proti domácí rapové scéně. Byli nominováni na cenu Vinyla v kategorii Objev roku a také se umístili na druhém místě v hitparádě Startér na Radiu Wave.


3. Bude určitě svítit slunce

Možná už ne na obloze, ale na pódiu určitě, a to díky kapele Island Mind. Ta kombinuje sunshine pop a garage rock šedesátých let a zároveň odkazuje na devadesátkový shoegaze. Island Mint se také účastnili největšího showcase (nepříliš známé kapely se sejdou v klubu a snaží se zaujmout profesionály z hudební branže) festivalu Eurosonic Noorderslag 2024, na který je vyslali porotci Czechingu Radia Wave jako nejrelevantnější projekt na současné mladé české scéně.


4. Nezapomenutelná atmosféra

Kasárna Karlín tvoří komplex historických budov, které až do roku 2008 sloužily armádě a cizinecké policii. Nyní jde o prostor, který by skvěle zapadl i mezi budapešťské ruin pubs. Musíte to zažít na vlastní kůži.


5. Bude malej pátek

Koncert se na nádvoří Kasáren Karlín odehraje ve čtvrtek a to je přeci „malej pátek“. A bude-li jenom trochu hezky a teplo, vystačíte si s tímhle zážitkem až do zahájení letní festivalové sezóny.

KDE: Kasárna Karlín (Praha)
KDY: čtvrtek 23. 5. od 16:30
Víc si přečtěte na stránkách Kasáren Karlín.


Foto: Kasárna Karlín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM