LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 3. dubna?

Buď můžete zapadnout do hospody a ráno se probudit s kocovinou anebo využijete čas (aspoň část volného času) a strávíte ho smysluplně. Jak? Samozřejmě s kulturou.


Hudba / Aiko + prazdniny

Aiko má moc pěkně propracované videoklipy a vždycky jde z jejího vystoupení neskutečná energie. Narodila se v Moskvě, ale vyrůstala tady. Dokonce se objevila na Times Square Billboard. A teď si ji můžete poslechnout s živou kapelou. Prazdniny jsou zase kamarádi z Brna, kteří se dali dohromady uprostřed koronavirové pandemie. Jestli máte rádi retro kytary v moderním hávu, pak určitě dorazte.

KDE: Kasárna Karlín (Praha)
KDY: středa 5. 4. od 19:30


Umění / Zelený Raoul

Dvacet osm let provokoval a komentoval politické dění v Česku. Kultovní komiks si připomenete výstavou jeho ilustrátora Štěpána Mareše. Uvidíte ale i další jeho umělecké počiny. Zavítejte do Tančícího domu.

KDE: Tančící dům (Praha)
KDY: výstava potrvá do 25. 9.


Divadlo / Viola – naše láska

Divadlo Viola se dočkala 60. sezóny. Říká se o něm, že je to nejmenší velké divadlo v Praze. A Český rozhlas Vltava ve čtvrtek 5. dubna odvysílá Večer na téma… Viola – naše láska. Pořad bude reflektovat slavnou minulost divadla i jeho současnost. Poslechnete si rozhovory s herci i ukázky z ikonických her.

KDE: rozhlasová stanice Český rozhlas Vltava
KDY: čtvrtek 5. 4. od 20:00


Lifestyle / Velikonoční trhy na zámku Blatná

Vezměte rodinu anebo kamarády a zajeďte si na krásný zámek Blatná. O víkendu se tu konají velikonoční trhy. Bude tu spoustu dobrot, alko i nealko nápojů a také stánky s velikonoční dekorací.

KDE: Zámek Blatná
KDY: pátek 7. 4. – neděle 9. 4.


Lifestyle / Den otevřených dveří Aron antik

Libujete si ve starých, ale pěkných a hodnotných věcech? Přijďte do Aron antik v Brodcích u Týnce nad Sázavou. K zakoupení tu bude sklo, porcelán, keramika, šperky, gramodesky, nábytek i legendární cibulák.

KDE: Aron antik (Brodce)
KDY: sobota 8. 4. od 10:00


Literatura / Literární procházky A2: Hrabalovým Nymburskem

Nymbursko je Bohumilem Hrabalem protknuté. Zavítáte do Kerska, lesní osady, kde se zastavil čas. Podíváte se na místa, kde napsal svá legendární díla. Nezapomeňte si ale zarezervovat místo. Kapacita není neomezená.

KDE: Nymburk Hlavní nádraží
KDY: sobota 8. 4. od 10:00


Foto: Divadlo Viola, 2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM