FestivalyFilmPozvánky

Architektura ve filmu. Film v architektuře

Podzim přeje filmům a filmovým festivalům, proto i tato pozvánka patří filmu. A také architektuře. Mezinárodní festival Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce přinese čtyřicet krátkých i celovečerních snímků z celého světa.


Promítání, přednášky, debaty i hudba

Festival Film a architektura se uskuteční ve dnech 29. září až 4. října v celkem dvaceti devíti městech po celém Česku i na Slovensku. Kromě osmdesáti promítání je připraven i doprovodný program v podobě přednášek, hudebních performancí a debat se zahraničními tvůrci a architekty.


Co se bude promítat?

A které snímky vás na letošním ročníku neminou? Například dokument Podnikatelský sen, který nabízí jakousi alternativní formu žití. Zblízka sleduje rezidenty a jednotlivce, kteří stojí za švédským start-upem propojující komunitní bydlení s podnikatelským rozvojem. Po promítání bude následovat filmově-kritický komentář Víta Schmarce a Aleše Stuchlého z pořadu Radia Wave Čelisti.

Švédský režisér Sven Blume zase uvede svůj osobní snímek Pokřivené linie krásy. Pořadatelé si přichystali i krátké filmy Archi shorts nebo seriál Architekti. Fiktivní příběh z blízké budoucnosti humorně reflektuje problémy evropských metropolí a nedostupnost bydlení.


Kompletní program najdete na oficiálních stránkách festivalu.

KDE: ČR – různá místa
KDY: pátek 29. 9. – středa 4. 10.


Foto: Film a architektura

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM