FestivalyFilmPozvánky

Už brzy bude budoucnost i ve vašich kinech

Letos proběhne už desátý ročník Future Gate Sci-fi Film festivalu a rozhodně se máte na co těšit. Festival obkrouží celou Českou republiku a přinese bohatý filmový i doprovodný program a představí zahraniční i tuzemské hosty.


Hlavní hvězda festivalu

Letošním hostem je kanadský herec Michael Ironside, který během slavnostního zahájení v kině Lucerna převezme cenu za přínos žánru sci-fi. Zároveň budou uvedeny Ironsidovy filmy Hvězdná pěchota (1997) a Scanners (1981).


Promítány ale budou i jiné filmy, například dlouho očekávaný český snímek Bod obnovy (2023), francouzský snímek Astronaut (2022), romantická komedie Generace F (2023) či dokumenty Hledání zítřka (2022) nebo Říkej mi Bille (2023), který vypráví o televizní legendě Williamu Shatnerovi. Zvláštního uvedení se dočká film Super Mario Bros. ve filmu (2023) či Stvořitel (2023), ve kterém hraje hlavní roli Gemma Chan, ztvárňující bývalou agentku speciálních jednotek, a umělá inteligence.


Beseda, výstava i koncert

Kromě hraných filmů a dokumentů festival přinese besedu s Yemim A.D., jenž byl vybrán mezi potenciální astronauty, kteří se jednoho dne podívají do vesmíru. V pasáži Lucerna a v brněnské hvězdárně zase budou vystavena grafická díla amerického futurologa Roye Scarfa. Přichystaný je i koncert filmové sci-fi hudby.

Bude toho ale mnohem víc. Celý program je zveřejněn na oficiálních stránkách festivalu.

KDE A KDY: Praha / 26. 9. – 2. 10., Brno / 3. – 8. 10., Plzeň / 11. – 12. 10., Šumperk / 13. – 14. 10., Košice / 13. – 15. 10., Hradec Králové / 20. – 21. 10.


Foto: Future Gate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM