LifestylePozvánky

Kam na velikonoční trhy?

Ať už Velikonoce slavíte, nebo ne, určitě si můžete udělat malý či větší výlet za velikonočními trhy po celém Česku. Dobře se najíte, napijete a ještě poznáte nová místa. Lepší než sedět doma a koukat na bednu.


Velikonoce v hornickém domku – Příbram

V Hornickém muzeu v Příbrami se můžete seznámit s tím, jak vypadaly tradiční Velikonoce v hornické domácnosti na počátku 20. století. Vlastnoručně si upletete pomlázku, upečete si jidáše nebo si ozdobíte vajíčka voskem.

KDE: Příbram, Havířská 105
KDY: do neděle 9. 4.


Velikonoce – Skanzen Vysoký Chlumec

Ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností v dobových chalupách, na dvorcích a zápražích uvidíte ve Vysokém Chlumci. A v neděli si můžete vyrobit sýrové nitě.

KDE: Vysoký Chlumec
KDY: do neděle 9. 4.


Velikonoce na zámku Jánský Vrh

Až do pondělí se konají velikonoční trhy v Javorníku. Připravena je kvízová hra pro děti, hledání vajíček, prohlídka velikonočně vyzdobených interiérů zámku a samozřejmě nebude chybět ani dobré občerstvení.

KDE: Javorník, Zámek 60
KDY: do pondělí 10. 4.


Velikonoce na zámku Benešov nad Ploučnicí

Zámek je dokonalou ukázkou architektury z období přerodu vladislavské gotiky a renesance. A teď je nyní i krásně velikonočně vyzdobený. Přijďte na speciální sváteční prohlídku zámku.

KDE: Benešov nad Ploučnicí
KDY: do pondělí 10. 4.


Velikonoce na hradě Kašperk

Pro návštěvníky jsou připraveny nejenom velikonoční prohlídky hradu, ale v neděli a v pondělí také živá hudba v podání kapely Benedictus.

KDE: Kašperské Hory
KDY: do pondělí 10. 4.


Velikonoce v Safari Parku Dvůr Králové

Velikonoce tu neslaví jenom lidé, ale i zvířata. A když o Velikonocích zavítáte právě sem, dozvíte se všechno o klíčení a klíčcích, protože právě klíčky jsou důležitou součástí našeho i zvířecího stravování.

KDE: Dvůr Králové nad Labem
KDY: do pondělí 10. 4.


Velikonoční pouť v Dobré Vodě

Tohle je největší pouť v jižních Čechách. Čeká na vás 800 metrů jarmarečních stánků, atrakce pro děti a dobré občerstvení.

KDE: Dobrá Voda u Českých Budějovic
KDY: do pondělí 10. 4.


Anebo se zajeďte podívat na velikonoční trhy do:

Kutné Hory
Jindřichova Hradce
Českého Krumlova
Mikulova
Českých Budějovic
Třeboně


Foto: oficiální stránky Muzea Příbram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM