LifestylePozvánky

Květen 2023: Do divadla na…?

Měsíc se s měsícem sešel a máme tu další divadelní premiéry. Tentokrát květnové.


Krajina 0

Unikátní divadelní projekt vypráví o mladé herecké generaci. Šest teenagerů se snaží překonat období zvané dospívání. Parta kamarádů ráda zevluje na střeše domu a povídá si o ničem a o všem. Jakmile se ale ocitnou v Krajině 0, začíná boj o život. Který vedou se svými rodiči…

KDE: Divadlo Na Fidlovačce (Praha)
KDY: premiéra 2. 5. 2023


Perplex

Hra o identitě, jejím nabývání a ztrácení. Hlavní hrdinové znovuobjevují, co znamená domov, sexualita, jaké mají vztahy nebo sexuální orientaci. Musejí ale překonat pokrytectví, neschopnost přijmout sami sebe i svou minulost.

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: premiéra 5. 5. 2023


Pěna dní

Pěna dní je nejznámější prozaické dílo francouzského spisovatele Borise Viana. A nyní i divadelní hra o světu bez pravidel. Anebo ta pravidla jen na první pohled nejsou vidět. Absurdní svět je plný podivností – ve vodovodním potrubí bydlí úhoři, z piana teče alkohol a v plicích vám roste leknín.

KDE: Divadlo D21 (Praha)
KDY: premiéra 26. 5. 2023


Dějiny světla

Jan Němec v roce 2013 napsal knihu o českém fotografovi Františku Drtikolovi na pozadí dramatických událostí dvacátého století. Prodalo se více než sedm tisíc výtisků. Teď máte jedinečnou možnost podívat se na její divadelní adaptaci.

KDE: Západočeské divadlo v Chebu
KDY: premiéra 27. 5. 2023


Anna Karenina

Adaptaci slavného románu Lva Nikolajeviče Tolstého se dostává dalšího divadelního zpracování. A to je dobře, neboť příběh odvážné a energické Anny Kareniny stojí za to, aby ho znali i lidé, kteří nečtou.

KDE: Těšínské divadlo
KDY: premiéra 27. 5. 2023


Sancti

Nová multižánrová inscenace z repertoáru slavného Losers Ciqrue Company je přímo vytvořená pro prostor Kláštera sv. Anežky České. Představení kombinuje nový cirkus s autorskou hudbou, zpěvem i živým vyprávěním.

KDE: Letní scéna Divadla BRAVO! – Anežský klášter (Praha)
KDY: premiéra 31. 5. 2023


Na co se podívat online?

Máte předplacenou streamovací platformu Dramox? Pak určitě uvítáte tipy na novinky, které zde najdete.


Černá díra

Dejvické divadlo je jedním z nejoblíbenějších divadel u nás, a tak když vám řeknu, že na Dramoxu najdete představení Černá díra z repertoáru tohoto divadla, určitě bych vám tím mohla udělat radost. Protože tohle představení je zárukou kvalitní zábavy.


Válka Roseových nebude!

Městské divadlo Zlín si připravilo něco jako divadelní adaptaci filmové černé komedie v hlavních rolích s Michaelem Douglasem a Kathleen Turner. Až na to, že k válce nakonec přece jen nedojde.


Foto: oficiální stránky Divadla Na Fidlovačce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM