LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 8. května?

Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že venku už je počasí tak akorát na to, abychom se doma skoro vůbec nezdržovali. A je třeba toho využít, dokud trvá. Tak se oblékněte a vyrazte za zábavou.


Gastro / Autentikfest v Bokovce

Po dvou letech se do vinárny Bokovka vrací jednodenní festival, při němž ochutnáte výborná vína. A k nim si samozřejmě dáte něco dobrého na zub. Vezměte kamaráda nebo kamarádku či drahou polovičku a udělejte si hezký večer.

KDE: Vinárna Bokovka (Praha)
KDY: středa 10. 5. od 17:00


Literatura / Svět knihy 2023

Rok se s rokem sešel a opět tu máme největší literární událost roku. Letošní ročník má motto Autoři bez hranic a hranicemi pořadatelé myslí nejenom fyzické, ale i ty kulturní, sexuální, žánrové nebo politické.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: čtvrtek 11. 5. – neděle 14. 5.


Umění / 4+4 dny v pohybu

Festival současného umění představí na šedesát umělců a uměleckých projektů z celého Česka. Jeho součástí budou různé performance, koncerty, komentované prohlídky, procházky i workshopy.

KDE: Erpet Centrum (Praha)
KDY: čtvrtek 11. 5. – neděle 21. 5.


Lifestyle / Noc na Hollaru

Přednášky, debaty a workshopy se ponesou v duchu satiry v českém mediálním prostředí. Nebude chybět ani hudební část, kdy vystoupí Annabelle, Lazer Viking nebo DJ Cyril & Kembe. Program bude zahájen živým natáčením Šťastného podcastu.

KDE: Na Hollaru (Praha)
KDY: pátek 12. 5. od 17:30


Umění / Open House Brno

Festival architektury vám ukáže Brno, jak ho nejspíš ještě neznáte. Nahlédnete někam, kde jste ještě nebyli. Pro návštěvníky se totiž otevřou desítky míst, kam se běžně nedostanou. A to zdarma.

KDE: Brno – různá místa
KDY: sobota 13. 5. – neděle 14. 5.


Lifestyle / Jarní MAMArket

Spoustu programu pro děti i dospělé, brunch, přednáškový program zdarma, řezané květiny a hlavně designové autorské produkty, které udělají radost dětem i jejich maminkám. To je MAMArket.

KDE: Papírna Plzeň
KDY: neděle 14. 5. od 11:00


Gastro / Festival polévky

Dáte přednost české klasice nebo exotice? Chcete ochutnat polévku z mořských plodů nebo vsadíte na staré známé chutě? Nebojte se experimentovat. A nezapomeňte si dát vychlazenou plzničku.

KDE: Plzeňský prazdroj
KDY: neděle 14. 5. od 11:00


Foto: oficiální stránky Open House Brno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM