LifestylePozvánky

Masopust 2023. Kam na něj?

Masopustní slavnosti jsou v plném proudu. Že jste letos na žádné nebyli? Nebojte, ještě se jich do konce února pár koná.


Masopust ve Skanzenu Kouřim

Vezměte s sebou děti a přijeďte se podívat na masopust do Kouřimi. Těšte se na zabijačkové pochoutky, výuku špejlování jitrnic, výrobu vozembouchů, laufrovských klobouků a papírových růží.

KDE: Skanzen Kouřim
KDY: neděle 19. 2. od 10:00


Masopust v Ostravě

I Ostravané samozřejmě slaví masopust. Naplánováno je vynášení pašíka, maškarní průvod, zabíjení kozla i pochování basy. A bude tu i spousty stánků se slanými i sladkými pochoutkami.

KDE: Masarykovo náměstí (Ostrava)
KDY: úterý 21. 2. od 10:00


Břevnovský masopust

Velký průvod vyjde od křižovatky Bělohorská – Pod Královkou a doprovodí ho bubeníci a další hudebníci. Dorazí také kejklíři nebo plzeňský soubor Lorika. A na konci průvodu se narazí sud a všichni se vrhnou na dobroty z pašíka. Velkou atrakcí bude i historický kolotoč.

KDE: Břevnov (Praha)
KDY: úterý 21. 2. od 16:00


Fašank v Brně

Ukázky lidových tanců a zvyků, cimbálovka a dobré jídlo a pití. Vyrazte na některé z brněnských masopustních míst a užijte si brněnský fašank se vším všudy.

KDE: Brno – různá místa
KDY: úterý 21. 2. od 17:00


Nuselský masopust 2023

Nedílnou součástí masopustu je i masopustní průvod a nebude chybět ani dobré jídlo a pití, workshop výroby masek a hudba.

KDE: náměstí Generála Kutlvašra (Praha)
KDY: sobota 25. 2. od 10:00


Masopust v Říčanech

Cimbálovka, chodské koláče, boží milosti, šunka od kosti, ovárek, guláš, škvarky. Vážně potřebujete ještě další důvod, abyste se příští víkend do Říčan vydali?

KDE: Masarykovo náměstí (Říčany)
KDE: sobota 25. 2. od 14:00


Černický masopust a trhy

Přijďte si obhlédnout masopustní Flerjarmark, na kterém se budou prodávat autorské rukodělné výrobky, ukazovat řemesla a především se bude ochutnávat vepřík na různé způsoby.

KDE: Plzeň Černice – různá místa
KDY: sobota 25. 2. od 8:00


Foto: oficiální stránky Ostravainfo.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM