LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 19. července?

Ještě nejste na dovolené v zahraničí? Nebo už jste se vrátili? Či se do zahraničí vůbec nechystáte? To vůbec nevadí, protože i v našich končinách se děje spoustu zajímavého!


Hudba / N.O.H.A.

Lucerna Music Bar, jak jistě mnozí vědí, pořádá open air koncerty. Nic jiného známému pražskému klubu ani nezbývá, když kvůli covidu na své domovské scéně nemůže pořádat koncerty v takové podobě, na kterou byli všichni léta zvyklí, ani vyhlášené diskotéky. Tentokrát v Ledárnách Braník pod záštitou LMB zahraje kapela N.O.H.A. Našlapaný mix drum and bassu, dupstepu a world music vás nemine.

KDE: Ledárny Braník
KDY: úterý 20. 7. od 17:00


Hudba / Letní slavnosti staré hudby

Již 22. ročník oblíbeného festivalu se zaměří na ten nejkrásnější hudební nástroj, který existuje – lidský hlas. Zároveň ale mezi 20. červencem a 5. srpnem nabídne hudbu šlechtických dvorů, od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka.

KDE: Praha – různá místa
KDY: úterý 20. 7. – čtvrtek 5. 8.


Gastro / Podolské letní slavnosti

Víno, pivo, prosecco, koktejly a dobré jídlo. Ve Žlutých lázních to o víkendu bude pořádně vřít. Nebudou chybět soutěže, hudba ani pravý nefalšovaný street food.

KDE: Žluté lázně – Dvorce
KDY: pátek 23. 7. – sobota 24. 7. vždy od 15:00 do 22:00


Filmový festival / Země na talíři

Už ve středu se v Olomouci odehraje jednodenní festival dokumentárních filmů o spojení člověka s přírodou a plodinami. Festival chce upozornit na palčivé problémy, které souvisejí s produkcí potravin. Šestý ročník akce nabídne peruánský film Matky Země, který vypráví o peruánských tradičních pěstitelkách quinoy a brambor. Ty musejí bojovat s přírodními živly a klimatickou změnou. Součástí festivalu jsou také přednášky, workshop, který vás naučí vyrábět si domácí kosmetiku, nebo soutěž.

KDE: Pevnost poznání Olomouc
KDY: středa 21. 7. od 16:00


Gastro / Zahradní grilování s neomezenou konzumací

Plánujete tento týden nějakou oslavu? Zajděte si do zahrady Augustine Restaurant, kde na vás od šesti hodin večer čeká neomezená konzumace skvělého jídla a vinný balíček v doprovodu živé hudby v podání České filharmonie! Udělejte si z obyčejného čtvrtečního večera nezapomenutelný letní zážitek.

KDE: Augustine Restaurant, Praha 1
KDY: čtvrtek 22. 7. od 18:00


Festival / KUKOKLI 2021

Multižánrový festival se koná v kostele Navštívení Panny Marie v Horním Vítkově u Liberce. Pořádají ho mladí lidé, kteří mají za cíl oživit prostory kláštera hudbou, divadlem, jídlem a hlavně lidmi. Ale žádnou divokou party nečekejte. Tohle je poklidný festival s komorní atmosférou.

KDE: Kostel Navštívení Panny Marie, Horní Vítkov
KDY: pátek 23. 7. – neděle 25. 7.


Lifestyle / Otevření Titan Parku

Už tuto sobotu se v rámci areálu Prague Louka otevřou brány největšího OCR parku v Česku. Že nevíte, co zkratka znamená? Jde o park, kde se konají překážkové závody typu Spartan Race. Po celý den bude v parku připraven bohatý program pro děti i dospělé. Těšte se na šapitó, bistro z kontejneru, trampolínu, grilovací spoty, autokemp, houpací sítě a mnoho dalšího.

KDE: Prague Louka (na břehu Vltavy naproti dostihovému závodišti Velká Chuchle)
KDY: sobota 24. 7. od 10:30


Foto: Prague Louka, Accedo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM