Společnost

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 5. července? (víkendové tipy)

Svět je jako na houpačce. Pořád nemáme jistého vůbec nic, protože počty nakažených koronavirem se opět zvyšují. Ale není na místě propadat panice. Raději si zajeďte na výlet do přírody nebo jděte za kulturou.


Gastro / Cider fest 2021

Někdo je příznivcem klasického piva, někdo naopak radši vsází na cider. Patříte-li do té druhé skupiny, udělejte si výlet na smíchovskou náplavku, kde se právě tuto sobotu uskuteční přehlídka ciderů i vynikajícího street foodu.

KDE: Smíchovská náplavka (Praha)
KDY: sobota 10. 7. od 10:00


Nakupování / nejen blešák – NEnosíš

Pražské Anenské náměstí, respektive foye Divadla Na zábradlí se tento víkend promění v blešák se vším možným, s bižuterií, oblečením i s designovými věcmi od českých výrobců.

KDE: Anenské náměstí – Foye Divadla Na zábradlí (Praha)
KDY: sobota 10. 7. od 15:00


Festival / Moře u Mělníka

Akce plná dobrého jídla, pití, hudby i divadla nadchne celou rodinu, děti i dospělé. Můžete se rovněž zúčastnit workshopu vaření s finalistkou soutěže Masterchef nebo si jen tak posedět u plážového baru.

KDE: Mělnická náplavka
KDY: pátek 9. 7. – sobota 10. 7. od 13:00


Lifestyle / Dny otevřených dveří na Levandulové farmě

Máte rádi přírodu a levanduli? Zavítejde do levandulového království, které se nachází na sever od Prahy. Kromě levandulových políček je tu ale také višňový sad a výborná cukrárna. Domů si pak můžete odvézt nejenom levanduli, ale také rukodělné výrobky.

KDE: Levandulová farma Židovice
KDY: sobota 10. 7. od 10:00


Gastro / Food Truck Market

Ochutnejte jídlo z celého světa – burgery, americké hot dogy, mexické tacos, francouzské palačinky a mnoho dalších dobrot. Zajeďte si do Řevnic a odpočiňte si u dobrého jídla a pití na břehu Berounky.

KDE: náměstí v Řevnicích
KDY: sobota 10. 7. od 10:00


Umění / 20th Century Cabinet

Už jste se byli podívat na výstavě jednoho z nejvýraznějších současných umělců? Pasta Oner vystavuje ve Ville Pellé svá nová díla. Pomocí různých výtvarných technik se ohlíží za 20. stoletím coby pomyslným vrcholem současné civilizace.

KDE: Villa Pellé (Praha)
KDY: do neděle 25. 7.


Festival / Festival Boskovice 2021

Navzdory mnohým koronavirovým opatřením a vzrůstajícímu počtu nakažených se oblíbený Festival pro židovskou čtvrť letos uskuteční. Mezi účinkujícími najdete kapely Midi Lidi, Zuby nehty, Moonshy, zpěvačku Moniku Načevu a mnoho dalších, třeba i alternativných umělců a kapel, chybět nebudou ani slam poetry, výstavy, autorská čtení či divadelní představení.

KDE: Boskovice – různá místa
KDY: do neděle 11. 7


Film / Marienbad Film Festival 2021

V Mariánských Lázních se na různých místech budou promítat úspěšné, avšak alternativní tuzemské i zahraniční snímky, které se do běžných kin jen tak nedostanou. Pohybují se totiž na hraně filmového a výtvarného umění. Diváci si zároveň připomenou cenná díla světového filmového dědictví. Filmový festival z pravidelné retrospektivy francouzského režiséra Alaina Resnaise letos uvede film Válka skončila (1966).

KDE: Mariánské Lázně – různá místa
KDY: do neděle 11. 7.


Foto: Pasta Oner – 20th Century Cabinet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM