KulturaLifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od 15. 5.? (víkendové tipy)

Tento týden tu pro vás mám připravených pár (nejen) víkendových tipů, ze kterých si určitě vyberete. Nezapomeňte, že má být krásně, a tak by byla velká škoda zůstávat doma.


Festival / PonavaFest 2023

Multižánrový festival bez plotů a vstupného, tak o něm mluví pořadatelé. Já dodám, že se koná venku, na čerstvém vzduchu v brněnském parku Lužánky. Těšit se můžete na více než dvě desítky koncertů a také přednášky, stand-up a divadlo.

KDE: Brno – park Lužánky
KDY: čtvrtek 18. 5. – neděle 21. 5.


Festival / TYJÁTR

Ano, festivalovou sezónu můžeme tento týden považovat za zahájenou. Dalším festivalem, který by vás neměl o víkendu minout, je Tyjátr, festival divadelního umění. Nebudou chybět ani koncerty a tancovačka až do rána.

KDE: Vodní hrad Lipý
KDY: pátek 19. 5. – sobota 20. 5.


Lifestyle / Dyzajn market

Výstaviště Praha v Holešovicích opět ožívá designovou tvorbou šikovných umělců z celého Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa i Ukrajiny. Proto si přijďte udělat radost a něco pěkného si kupte.

KDE: Výstaviště Praha Holešovice
KDY: sobota 20. 5. – neděle 21. 5.


Lifestyle / Máme otevřeno

Třináctý ročník komunitního festivalu vám přináší jedinečnou možnost navštívit zdarma výstavu Evy Koťátkové v Národní galerii ve Veletržním paláci, ateliéry, umělecké dílny, designové obchody nebo kreativní komunitní centra. Festivalu se každoročně účastní desítky míst z celé Prahy 7.

KDE: Praha 7 – různá místa
KDY: pátek 19. 5. – neděle 21. 5.


Gastro / BeerFood Újezd nad Lesy

Máte rádi craftová piva? Ne, plzeň craftové pivo určitě není. Tady se naopak představí malé pivovary a svým zákazníkům nabídnou širokou hipsterskou nabídku piv nebo šnytů. Třicet pivních speciálů… zvládnete je ochutnat všechny?

KDE: Újezd nad Lesy – ulice Čentická
KDY: sobota 20. 5. od 10:00


Film / Filmový festival Třeboň

Tenhle festival je tu proto, aby podpořil českou a slovenskou kinematografii. A na jeho druhý ročník můžete vyrazit už tento víkend. Diváci tu ale nejsou jenom jako diváci, ale zároveň jako porotci.

KDE: Třeboň – různá místa
KDY: sobota 20. 5. – sobota 27. 5.


Lifestyle / Izrael na Vltavě

Festival izraelské kultury čítá hudbu, trhy, výstavy, workshopy i divadlo a můžete se zúčastnit, když dorazíte na pražský Střelecký ostrov.

KDE: Praha – Střelecký ostrov
KDY: neděle 21. 5. od 10:00


Foto: festival Tyjátr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM