DivadloPozvánky

3 důvody, proč jít na Annie Ernaux do Meetfactory

Od ledna 2024 má pražský multikulturní prostor Meetfactory ve svém repertoáru také mimo jiné hru Annie Ernaux: Obyčejná žena. Proč byste na ni měli vyrazit?


1. Annie Ernaux není obyčejná

Dalo by se říct, že je to neobyčejná francouzská spisovatelka, která v roce 2022 dokonce obdržela Nobelovu cenu. Každá její kniha je autobiograficky zaměřená, čerpá tedy především ze svého vlastního života. V češtině jste si mohli přečíst její knihy Roky, Mladík / Událost nebo také Paměť dívky a již zmíněnou novelu Obyčejná žena či další novelu Místo.


2. Petr Uhlík a Ivana Uhlířová v hlavních rolích

Tahle dvojice má neuvěřitelné charisma. A má ho i každý zvlášť. O jejich hereckém talentu nemluvě. Petr Uhlík zazářil v hlavních rolích v seriálu Adikts a také v šestidílné krimi sérii Metoda Markovič: Hojer, kde si zahrál perverzního násilníka a vraha. Ivanu Uhlířovou můžete znát třeba ze seriálů Sedm schodů k moci či Hořící keř nebo z filmu Arvéd.


3. Hodinu dá každý

Tohle představení má jenom šedesát minut. A ty vám utečou, jako kdyby jich bylo o polovinu míň. Přestože toho Uhlík příliš nenamluví, jeho tvář a tělo mluví za vše. Ivana Uhlířová skrze minimalistické dějové sekvence vzpomíná na svou mrtvou matku a její hlas vám toho o jejím hereckém umění hodně napoví.


KDE: Meetfactory (Praha)
KDY: premiéra 20. ledna 2024
Víc se o hře samotné a termínech představení dočtete na stránkách Meetfactory.


Foto: Andrea Černá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM