PozvánkyVýstavy

Nová galerie Prostora se zaměří na osobnosti současné české výtvarné scény

A ne jen tak ledajaké osobnosti, ale ty významné, které inspirují celou řadu dalších umělců a mladší generaci mají co říct. V galerii se tak postupem času představí čtyři umělci a umělkyně věnující se malířství, sochařství, fotografii a architektuře. Ovšem úplně jinak, než si myslíte, že budou na výstavě prezentovaní. Tito umělci nezaplní galerii vlastními díly, ale díly jiných umělců, která vlastní.


Umělec představuje umělce

První výstava tohoto cyklu bude zahájena už v úterý 20. června, kdy galerie představí pedagoga a umělce Jiřího Petrboka. Na pražské AVU učil dlouhých 28 let, ale chce to prý změnu, a proto z akademie letos odchází. Galerie Prostora ukáže Petrbokův největší celoživotní koníček, který spočívá v nacházení, kupování a dostávání uměleckých děl, například soch, obrazů, kreseb a to zejména od studentů AVU.

Vernisáž výstavy MOJE, MOJE… proběhne v úterý 20. června od 18:00 v galerii Prostora, která se nachází na Praze 2 v ulici Blanická č. p. 9. Přítomen bude jak Jiří Petrbok, tak i další umělci, jejichž díla umělec vlastní. Součástí výstavy budou i komentované prohlídky nebo diskuze.

KDE: Galerie Prostora (Praha)
KDY: vernisáž / úterý 20. 6. od 18:00
Více se dozvíte na oficiálních stránkách galerie.


Foto: ampromotions.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM