PozvánkyVýstavy

Po Evropě za uměním: Sprengel Museum v Hannoveru

Výlet do Hannoveru je relativně dobrý nápad, i když se do muzea nebo galerie nechystáte. Je tam hezky. V létě, když se tam koná Machsee Lake festival plný jídla a pití ze všech koutů světa, anebo v zimě, když jsou tu adventní trhy. Ale pokud chcete zažít trochu umění, vypravte se do Sprengel Museum.


Něco málo z historie

Sprengel Museum je muzeum moderního umění a najdete v něm jednu z nejvýznamnějších uměleckých sbírek z celého Německa. Navíc se nachází na břehu velkého a krásného jezera Masch a v sousedství státního muzea. Poprvé otevřelo v roce 1979 a v roce 1992 bylo zvětšeno. Muzeum mohlo vzniknout hlavně díky výrobci čokolády a sběrateli umění Bernhardu Sprengelovi, který v roce 1969 svou rozsáhlou sbírku umění městu Hannover daroval. Na architektonické podobě muzea se podíleli Peter a Ursula Trintovi a také Dieter Quast.


Koho tu najdete?

A čí díla můžete v muzeu obdivovat? Nechybí Pablo Piccaso, Max Ernst, Max Beckman, Henri Rousseau, Edvard Munch, Gerhard Richter nebo Marc Chagall. A dokonce v galerii visí na zdi i obraz českého zástupce Františka Kupky.


Moderna i něco víc

Spodní patra budovy jsou věnována současnému modernímu umění. Výstavy se samozřejmě mění, nicméně od každé z nich můžete čekat opravdu všechno. My zažili i umělecké porno. Na návštěvu muzea si vyhraďte alespoň dvě hodiny. Otevřeno má každý den kromě pondělí. Vše o muzeu, současných výstavách a doprovodném programu se dozvíte na oficiálních stránkách Sprengel Museum.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM