LiteraturaPozvánky

Poezie je. A bude. 5 tipů, které vás nalákají na táborský festival

Tábor v druhé polovině května pohostí druhý ročník festivalu Poezie je. Že je poezie nuda? To těžko, přesvědčit se můžete na vlastní oči, sluch a třeba i hmat a čich. Když o to budete aspoň trochu stát.


1. Poezie v různých formách

Šestnáct umělců a umělkyň, literárních teoretiků a překladatelů si pro vás připravilo zážitky v podobě performance, body artu, sound poetry, video artu nebo site-specific instalací. Pořadatelé se rozhodli počechrat nejrůznější lidské smysly.


2. Poezie napříč kulturní scénou

Poetické texty se dají vytvářet i prezentovat různě, třeba i jako výtvarná, divadelní, audiovizuální, hudební nebo performativní díla. Poezie není jenom jedna.


3. Neobvyklá místa

Tábor možná znáte, a možná taky ne, ale díky festivalu poznáte místa, kam se běžně nedostanete. Podíváte se například do objektu bývalé pošty, v němž aktuálně sídlí Městská knihovna Tábor. Ale také do Divadla Oskara Nedbala. A samozřejmě vás nemine ani procházka po celém centru Tábora. A dojde i na bytová čtení.


4. Elsa Aids

Elsa Aids je básník, ale možná znáte jeho velmi úspěšnou prózu Přípravy na všechno, která vyšla v nakladatelství Fra v roce 2020. Na festivalu představí kolážovitou audio verzi svých textů.


5. Orientačně lyrický běh a vodní poezie

Ano, čekají vás vskutku neobvyklé činnosti, mezi nimi nebude chybět orientačně lyrický běh Lubomíra Tichého a vodní poezie Tadeáše Poláka.


KDE: Tábor – různá místa
KDY: pátek 17. května – neděle 19. května
Víc si o festivalu Poezie je přečtěte na facebookových stránkách.


Foto: Jednota Kafe & Knihy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM