PozvánkyVýstavy

PRAHO! project chystá dosud největší instalaci

A najdete ji v pražských Jinonicích, v podchodu pod ulicí V Zářezu a v podchodu pod ulicí Radlická. Nese jméno We Should Have a Talk a bude, jak už je u tohoto projektu zvykem, spojena s poezií.


Feminismus a emancipace nejsou sprostá slova

V rámci PRAHO! project půjde už o třetí venkovní instalaci. A opět se snaží zrevitalizovat pražské veřejné prostory a dodat jim uměleckou atmosféru. Realizace se pojí s pojmy feminismus, emancipace či inkluze. Otvírá širší debatu o pojmech, které v české společnosti často mají negativní konotaci.


Přechod do digitálního světa

A co nová instalace We Should Have a Talk obsahuje? Především stovky výpovědí, které se lidem zastřešující tento projekt podařilo nasbírat. Samozřejmě půjde o texty poetické. Přesah ovšem mají i do digitálního prostředí. Skrze QR kódy zabrousíte do pestrého edukativního prostředí, respektive na sérii videorozhovorů, které vám zkoumaná témata ještě o něco přiblíží.

Autorkou výtvarného zpracování realizace je absolventka UMPRUM a ilustrátorka Lucie Lučanská. Na vernisáž si zajděte v sobotu 13. dubna od 18:00 do Jinonic.

KDE: Jinonice (Praha)
KDY: sobota 13. dubna od 18:00
Víc si o vernisáži i samotné instalaci můžete přečíst na Facebooku.


Foto: PRAHO! project

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM