DivadloPozvánky

Na západní frontě klid / Zelené koridory je hra o válce minulé i současné

První světová válka, jak nám ji zprostředkoval i sám Erich Maria Remarque, toho má mnoho společného se současnou válkou na Ukrajině. Nechává za sebou nevinné oběti i lidi, kteří ztratili domov i duše. Ale pokud válku přežijeme, šance na nový život přece jen existuje.


Jedna hra, dvě války, které pohnuly světem

Představení Na západní frontě klid / Zelené koridory v Divadle X10 je inscenačním diptychem. Tedy ne tabulkou složenou ze dvou destiček, jak ji známe třeba ze starověku, ale hra sestavená ze dvou částí. Ta první bere inspiraci z románu Ericha Maria Remarqua Na západní frontě klid, tu druhou tvoří hra ukrajinské autorky Natalie Vorožbyt.


Vojáci a uprchlice

První část se věnuje zážitkům frontových vojáků z první světové války. Druhá část je vyprávěna z pohledu ukrajinských uprchlic, které se dostanou do střední a západní Evropy. Úvahy o smyslu války se mísí s reflexí bezprostředních dopadů válečných zločinů na Ukrajině. Jak už jste jistě sami vydedukovali, o veselohru rozhodně nejde. Naopak je plná smrti, násilí, beznaděje, ale i naděje. Je to hra o minulosti i současnosti.

KDE: Divadlo X10 (Praha)
KDY: premiéra 16. 12. 2023
Víc se o představení dočtete na oficiálních stránkách divadla.


Foto: Divadlo X10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM