LifestylePozvánky

Tentokrát doma seď a užívej si kulturu v teple a pohodlí u vánočního stromku

Vážně. Je důležité trávit čas s rodinou, a když zrovna není venku ani hezky a nikam se vám nechce, klidně zasedněte k počítači nebo televizi a podívejte se na kulturu online. Anebo si zahrajte deskovku. Ta nekazí oči.


Divadlo / Vánoční hvězda

Streamovací platforma Dramox uvádí divadelní představení Vánoční hvězda, která nadchne hlavně vaše nejmenší. Pohádka poutavě přibližuje vánoční zvyky a koledy.


Výstava / Czech Press Photo + Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

I výstavy se dají zhlédnout online. Národní divadlo má takových v repertoáru hned několik, například výstavu nejlepších fotografií z let 2019 a 2020 Czech Press Photo nebo například výstavu o rysech a vlcích na Šumavě Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy.


Film / Trojúhelník smutku

Na platformě KVIFF.TV najdete nový film Rubena Östlunda, na který se s dětmi raději nekoukejte. Ale dospělí se při něm pobaví, tedy alespoň první polovinu filmu určitě. Luxus, spoustu zvratek a Woody Harrelson je skvělá kombinace.


Seriál / Dash & Lily

Název může znít tuctově a teenagerovsky, ale tenhle vánoční seriál nadchne dospívající, dospělé i starší dospělé, zkrátka všechny. Už kdysi jsem o tomhle seriálu psala a ráda vám ho připomenu zas. Je to milý vánoční příběh o tom, jak si dva mladí lidé schovávají různě po New Yorku vzkazy, přičemž ani jeden neví, kdo je ten druhý. Seriál jako stvořený na vánoční prázdniny.


Umění / Artoulky

Na iVysílání České televize si pusťte pořad Artoulky režiséra Jakuba Kučery. Devítidílná dokumentární série vypráví o životě zajímavých umělců, mezi kterými nechybí básník a spisovatel Petr Borkovec, herečka Jenovéfa Boková, hudebnice Monika Omerzu nebo spisovatel Jaroslav Rudiš.


Rozhlasová četba / Obratník Raka

Kniha Henryho Millera Obratník raka je přelomovou knihou dvacátého století. Spisovatelova literární výpověď byla kdysi považována za skandální, naprosto nepřijatelnou, dnes je z ní kultovní záležitost, která se nikdy neomrzí.


Foto: Dramox, Divadlo Scéna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM