Knihy

Válka na Ukrajině v umělecké fotoknize

Fotografie někdy řeknou víc než slova. A to i v případě války na Ukrajině. Nakladatelství Absynt aktuálně pořádá sbírku na knihu Ukrajina 24/02/22 –, která obsahuje fotografie hned několika významných autorů. Výtěžek půjde na podporu města Charkov.


Ukrajina očima válečných fotografů

Slovenské nakladatelství Absynt se soustředí především na reportážní literaturu a knižně zpracovalo už izraelsko-palestinský konflikt, válku v Bosně a Hercegovině nebo ve Vietnamu. Nyní pracuje na fotografické knize mapující válku na Ukrajině. Publikace obsahuje fotografie Juraje Mravce, Pavola Pekarčíka, Vladimíra Šimíčka, Gabriela Kuchty a Tomáše Benedikoviče, které jsou doplněny autorskými texty Miroslava Tódy v angličtině a slovenštině.


Pro dobrou věc

Kniha je zároveň i uměleckým dílem, které vytvořil český designér Milan Nedvěd. Pokud chcete, aby kniha vyšla a aby zkrášlila i vaši knihovnu (samozřejmě její účel nespočívá jen v tomto), pak můžete její vydání podpořit v rámci sbírky na portálu Donio. Celý zisk z knihy půjde na humanitární pomoc do města Charkov.


Foto: nakladatelství Absynt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM