Kultura

Víte, jak bude vypadat český pavilon na světové výstavě EXPO 2025?

Tento týden byli představení vítězové soutěžních návrhů na český pavilon pro EXPO 2025. Známe obsazení prvního, druhého i třetího místa. Nejpozději do 3. dubna pak bude sestavený tým, který bude mít projekt českého pavilonu na starosti.

Apropos Architects – 1. místo

Nebudeme vás nijak zdržovat a rovnou přejdeme ke třem vítězům, kteří vzešli ze třiceti osmi účastníků této soutěže (což je nebývale vysoké číslo, sami porotci očekávali maximálně deset návrhů). Na třetím místě se umístil návrh libereckého architektonického studia Mjölk, druhým místem bylo oceněno pražské studio A69 – Architekti a první místo obsadilo architektonické studio Apropos Architects, které spolupracovalo s designérským Lunchmeat studiem.

A69 – Architekti – 2. místo

Vítěze této soutěže vybrala sedmičlenná odborná komise v čele s významnou českou architektkou Evou Jiřičnou. Dalšími členy poroty byli Balasz Bognar, partner architektonického studia Kengo Kuma and Associates, automobilový šéfdesignér Jozef Kabaň, architektka Markéta Smrčková, předseda České komory architektů Jan Kasl, zakladatel Asociace českého průmyslového designu Martin Wichterle a generální komisař české účasti Ondřej Soška.

Mjölk architekti – 3. místo

EXPO 2025 se bude konat v japonské Ósace na Yumeshima Island a Česko se bude reprezentovat především sklem, vážnou hudbou, výjimečnými startupy a nanotechnologiemi.


Foto: Apropos Architects, A69 Architekti, Mjölk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM