Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 8. července?

Nudíte se? To snad ne! Ale pokud je vaše odpověď přeci jen kladná, načerpejte novou dávku týdenní inspirace.

Architektura / Žižkovské vlny Evy Jiřičné

Už ve středu 10. července Eva Jiřičná představí svůj projekt na nové centrum pražského Žižkova, který zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži Central Group. Jak by jednou mohl Žižkov vypadat? Tomu neuvěříte!

KDE: Centrum současného umění DOX
KDY: středa 10. 7. od 19:00

 

Film / Šary Vary

Nestihli jste během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech navštívit film, který jste chtěli? Nebo jste snad na festivalu vůbec nebyli? Nevadí, od toho tu jsou Šary Vary!

KDE: kino Světozor, Aero, Univerzitní kino Scala (Brno), Plzeňský Prazdroj
KDY: do neděle 14. 7.

 

Hudba / Mighty Sounds 2019

Třídenní hudební festival se věnuje především punku, punk-rocku, reggae či indie rocku. Je známý tím, že každoročně představuje především zahraniční kapely a interprety doplněné o to nejlepší z domovské scény. Čím nás překvapí letos? Dorazí The Casualities, Dog Eat Dog nebo Moscow Death Brigade.

KDE: Letiště u Čápova dvora
KDY: pátek 12. 7. až neděle 14. 7.

 

Divadlo / KoresponDance

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu nabídne umělce z pěti kontinentů, několik světových premiér, workshopy a letos poprvé dokonce i experimentální bitvu, která rozpohybuje zámecké nádvoří.

KDE: Zámek Žďár nad Sázavou
KDY: pátek 12. 7. až neděle 14. 7.

 

Gastro / Food Festival 2019

To nejlepší z české kuchyně můžete přijít ochutnat už tento víkend do krásného prostředí botanické zahrady v pražské Troji. Těšit se můžete i na kuchařskou show.

KDE: Botanická zahrada – Troja
KDY: sobota 13. 7. až neděle 14. 7.

 

Design / PragueMarket

Doražte. Přineste. Vyměňte. Odneste. Lokální design a věci z druhé ruky k sobě zkrátka patří. Čekejte i kvalitní hudbu a dobré jídlo. PragueMarket je zpět!

KDE: náměstí Republiky, Praha 1
KDY: neděle 14. 7. od 10:00

 

Umění / Francouzský impresionismus

Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Augustine Renoir, Paul Gauguin a další z mnoha význačných světových impresionistických a post-impresionistických umělců jsou k vidění až do 13. října v Paláci Kinských. Jsou to malíři, o kterých jsme se učili na základních a středních školách. A víte proč? Protože právě oni určovali, kterým směrem se bude malířství ubírat a také proto, že ovlivňovali a stále ovlivňují mnoho dalších světových malířů. Jejich díla zná celý svět, tak proč byste je neměli znát vy?

KDE: Národní galerie, Palác Kinských
KDY: do neděle 13. 10.

 

Foto: Petr Kučera, Orio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM