PozvánkyVýstavy

Z Bali rovnou do čistírny odpadních vod

Ordo Amoris je umělecká přezdívka ženy, která ráda cestuje a také maluje. Před koronavirovou pandemií trávila většinu času na Bali, teď se vrátila do Evropy, aby mohla vystavovat svá díla.


Konvence nejsou nic pro ni

Malířka s vlastním jménem Ivana Sucháčová vytváří obrazy, které neodráží představy, nejsou zobrazením obrazů v její mysli ani reálných předobrazů. Zkrátka maluje to, co je. Nemá však příliš ráda, když se její díla označují za abstrakci. Sama se totiž snaží výhybat naučeným a zavedeným konvencím a uměleckým konceptům, chce se soustředit jen na přítomnost.


Prostor mezi myšlenkou a realitou

Svou akutální výstavu s názvem Not of the Mind, která probíhá ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči, nabízí návštěvníkům vhled do své nedávné tvorby, do níž se promítá samozřejmě i její pobyt na Bali. Nelze si nevšimnout mnoha odstínů modré, červené a oranžové, které pro mnohé cestovatele znamená moře, písek a nádherné západy slunce. Ordo Amoris těmito barvami zachycuje své emoce, které stojí někde mezi myšlenkou a realitou.


Malířka kromě Prahy vystavovala také v Londýně a Mnichově, rovněž na Slovensku, ve Spojených státech, v Thajsku a také na Bali.


Více se o umělkyni dozvíte na oficiálních stránkách Ordo Amoris Art.


Not of the Mind
KDE: Stará čistírna odpadních vod
KDY: do středy 30. 9.


Foto: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM