LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 17. srpna?

Od 1. září si zase nasadíme roušky v kinech, divadlech, na úřadech, v MHD i restauracích a barech, nehledě na to, kolik bude v uzavřeném prostoru přítomno lidí. Neztrácejte ale na duchu, nějak bylo a nějak bude. Chraňte zdraví své i ostatních kolem vás, ale nezapomínejte na kulturu.


Film / Premiéra FAMU v kině 01

FAMU v kině je nový distribuční label, který si vytýčil za cíl přinést do kin úspěšné krátké filmy. A už ve středu se uskuteční premiéra prvního ročníku. Můžete se těšit na to nejlepší z mladé animace a také na vychlazenou španělskou sangrii.

KDE: Kino Aero
KDY: středa 20. 8. od 20:00


Literatura / Anežka LIVE: Soběstačný – autorské čtení

Spisovatelka a violoncellistka Zuzana Dostálová napsala knihu o dospívání a dospělosti. Přijďte si poslechnout její autorské čtení a třeba si i knihu Soběstačný koupit. Za přečtení rozhodně stojí.

KDE: Anežský klášter
KDY: čtvrtek 20. 8. od 18:00


Výstava / ŽENY

Kolektivní výstava Ženy prezentuje unikátnost a podstatu ženské pospolitosti a soudržnosti. Výstava se sice zabývá problematikou genderu, ale také samotnými autorkami projektu a jejich individuálními osobnostmi.

KDE: 3kurátorky – Invalidovna
KDY: vernisáž proběhne ve čtvrtek 20. 8. od 19:00


Sport / CET Prague Cup 2020

Oblíbené parkurové závody se po dvanácti letech vracejí do Prahy. Součástí čtyřdenního programu bude i olympijský tým, ve kterém se převede například jezdkyně Anna Kellnerová a jezdec Jan Opatrný.

KDE: Chuchle Arena Praha
KDY: čtvrtek 20. 8. – neděle 23. 8.


Výstava / Sculpture Line

Od 16. srpna až do 6. září máte možnost sledovat při práci německého umělce Martina Steinerta, který na Smetanově nábřeží tvoří svou instalaci Wooden Cloud. Navíc se na ní můžete přímo podílet. Jak? Napíšete své osobní přání na dřevěnou tyčku, kterou Steinert následně zakomponuje do svého `dřevěného mraku`.

KDE: Smetanovo nábřeží
KDY: do neděle 6. 9.


Umění / Náplavka Busking Tour

Přijďte se ve středu a ve čtvrtek pobavit se svými přáteli na náplavku. Bude tu vystupovat několik pouličních umělců, kteří se vás budou snažit zaujmout svým nadáním.

KDE: Rašínovo nábřeží + Hořejší nábřeží
KDY: středa 19. 8. a čtvrtek 20. 8.


Hudba / Brod 1995

Tento hudební festival se letos bude konat pouze ve dvou dnech, zato přivítá velmi zajímavé hosty. Chybět nebudou legendární Horkýže slíže, Gaia Mesiah, Vypsaná fixa, PSH ani Cocotte Minute.

KDE: Český Brod (koupaliště + atletický stadion)
KDY: pátek 21. 8. a sobota 22. 8.


Gastro / Ostrava žije vínem

Každé zastoupené vinařství bude pořádat degustace a návštěvníky pozve do vinných sklípků. Součástí festivalu je i bohatý kulturní program.

KDE: Ostrava – Dolní Vítkovice
KDY: sobota 22. 8. od 12:00


Foto: Marek Musil, PSH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM