Lifestyle

5 podcastů, které stojí za to poslouchat (vol. 2)

Je jich nepřeberné množství (ano, i já jedním do českých podcastových vod přispívám) na všechna možná témata. Každý už má dnes svůj podcast (jako bych to před vteřinou nenapsala). Které ale skutečně stojí za to, abyste jim věnovali svůj čas a sluch?


Poustevna: Horror Vacui

Tento šestidílný podcast Jonáše Zbořila, kterého můžete znát z podcastu Liberatura, nadchne všechny začínající i zkušené spisovatele, i ty, kteří chtějí vědět, jak a kdy autoři píšou, jaké mají zvyky, nebo co dělají, když inspirace nepřichází.


Zkoušový

Sedmidílný rozhlasový seriál (osmý díl je speciální vánoční) vypráví o životě mladých lidí, kteří hledají své místo na světě. Hlavní hrdinové v něm řeší starosti se školou, první velké lásky i kamarádské a někdy dost komplikované rodinné vztahy. Pokud vás audio seriál zaujme, můžete se od 8. dubna těšit na šestidílné pokračování. Hlavní protagonisté jsou starší a už tolik neřeší školu jako spíš budoucnost.


Do slov

Společně s Liberaturou jsou to mé dva TOP podcasty o knihách. Na Do(slovu), který připravují Ondřej Lipár a Barbora Votavová, mám ráda, že se věnujem nemainstreamovým knihám, na které bychom dost možná v předních regálech knihkupectví ani na homepage internetových e-shopů nikdy nenarazili. A přitom jde o knihy nadmíru zajímavé.


Sádlo

Tenhle podcast se věnuje body shamingu. Co to je? Když se někdo vysmívá vašemu fyzickému vzhledu. Že jste moc hubení, moc tlustí, moc nesouměrní… Většina žen už aspoň jednou v životě slyšela urážku, která se týkala její postavy. Možná to bylo míněno v legraci, přesto tahle zdánlivě nevinná poznámka změnila dotyčné celý život. A co mají teprve říkat ženy, které jsou vystavovány body shamingu soustavně? Dokonce od svých nejbližších. Poslechněte si příběhy žen, které se kvůli své postavě trápily nebo se dosud trápí. Třeba se v jejich zpovědích také najdete.


Kavky

Žijete českými seriály? Pusťte si podcast České televize s názvem Kavky. Venku je zatím pět dílů a týkají se televizní minisérie Božena, seriálu Kukačky, dokumentu o zneužívání nezletilých dívek V síti či koprodučkních filmů.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM