FilmPozvánky

6 seriálů a filmů online, které byste vážně měli vidět

První otázka, která vás napadne, zní Proč? Protože se právě o těchto seriálech a filmech mluví. Ale ne zase tak moc, abych považovala za zbytečné o nich psát. Pojďme si představit snímky a seriály, na které se můžete podívat v pohodlí domova a nebudete čas strávený jejich sledováním považovat za promarněný.


Milan Kundera – Od Žertu k Bezvýznamnosti

Jak se z Milana Kundery stal celosvětový literární fenomén? Proč se odstěhoval do Francie a píše ve francouzštině? Režisér se vydal do jeho rodného Brna, do dob, kdy učil na FAMU nebo do období normalizace, kdy mu komunisté bránili v umělecké činnosti. I když jste třeba od Kundery nikdy nic nečetli, určitě to po zhlédnutí tohoto dokumentu napravíte.

Dokument je dostupný na platformě Dafilms.cz.


Paralelní matky

Paralelní matky jsou zatím nejnovějším snímkem oceňovaného španělského režiséra Pedra Almodóvara. V hlavní roli si opět zahraje režisérova oblíbená herečka Penélope Cruz a také českým divákům zatím neznámá herečka Milena Smit. Obě ženy spojí porod. Sejdou se na porodním sále. Penélope jako Janis je zralá a svobodná žena, která se na neplánované miminko nesmírně těší. A pak je tu Milena Smit neboli Ana, která ještě nevyrostla z puberty a představa porodu i dítěte ji děsí. Po pár hodinách strávených povídáním se ale leccos změní.

Snímek je dostupný na kviff.tv.


Klan Gucci

Nedávno byl snímek v kinech a vzbudil velký ohlas. V hlavních rolích se objevuje Adam Driver jako Maurizio Gucci a Lady Gaga jako tak trochu (možná o trochu víc) vyšinutá manželka Patrizia Reggiani. Značka Gucci jako taková mě nechává chladnou, však taky nespadá do mých cenových možností, ale příběh Maurizia Gucciho už mě zajímá o dost víc. Pro rodinnou firmu nehnul ani prstem, naopak ji nechal rozpadnout a znovu poskládat někým, kdo s klanem Gucci nikdy neměl nic společného. Možná za to mohla i jeho žena, která chtěla pořád víc a víc peněz. Filmy, kde hraje Adam Driver nebo Lady Gaga, nikdy nejsou špatné. Ve hvězdně obsazeném filmu narazíte i na Jareda Leta, Al Pacina nebo Salmu Hayek.

Snímek je dostupný na HBO MAX.


Rozhovory s přáteli

Seriál podle stejnojmenného knihy Sally Rooney je velké potěšení pro duši. Nikam se v něm nespěchá, čas plyne a my pomalu vplouváme do života dvou studentek, které se seznamují s bohatým a slavným párem. Frances a Bobbi bývaly mileneckým párem, teď jsou nejlepšími přítelkyněmi. Když se ale Frances zamiluje do slavného herce v podání Joa Alwyna (partner zpěvačky Taylor Swift), rázem jako by se od Bobbi na kilometry vzdálila. Najednou si ty dvě přestávají rozumět a nic není, jak bývávalo.

Seriál je dostupný na HBO MAX.


Ta dívka z fotky

Má to být krimi dokument, ale místy jde až o hororovou podívanou. U silnice zemře žena, která po sobě zanechala syna a muže. Nás samozřejmě zajímá, jak zemřela, případně kdo ji zabil. Jenže je skutečně muž, který se vydává za jejího manžela, doopravdy jejím manželem? Když už to vypadá, že konečně se dobereme k úspěšnému vyřešení případu, nastává zvrat. Tohle je true crime dokument se vší parádou. Určitě po jeho zhlédnutí jen tak neusnete.

Dokument je k vidění na platformě Netflix.


All of Us Are Dead

Výčet filmů a seriálů by nebyl úplný, kdybych sem nepřihodila aspoň jeden tip na zombie seriál. All of Us Are Dead je jihokorejský zombie horor, který nadchne všechny milovníky tohoto žánru. I ty, kteří si myslí, že už viděli naprosto všechno a nic je nedokáže překvapit. Příběh začíná na základní škole, kdy se jedna studentka nakazí virem od krysy, která ji kousne. Virus se rychle šíří a přežívá jenom hrstka studentů. Jenže naděje na záchranu je mizivá. Studenti se musí postarat sami o sebe, ale stres, panika, strach, nevyspání a hlad dělají s lidmi své. První série má dvanáct epizod, druhá série by měla přijít letos.

Seriál je dostupný na platformě Netflix.


Foto z filmu Paralelní matky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM