KulturaLifestyle

Brno bude mít další lákadlo k návštěvě. Z CO.LABS bude kulturní centrum

A ne jenom tak ledajaké. Bude takové, za které by se nemuseli stydět ani v Berlíně nebo Paříži. Zóna nezávislého umění CO.LABS se promění k nepoznání. Plánuje rozsáhlou rekonstrukci a zároveň i rozšíření stávajících prostorů.


Nahrávací studio, galerie i ateliér

Na rekonstrukci CO.LABS obdrželo něco málo přes šedesát čtyři milionů korun (peníze pocházejí z programu Evropské unie; částkou dvacet jedna milionů pak přispěje Statutární město Brno) a tuto částku plánuje zužitkovat tak, aby se z objektu stal komplexní prostor pro nezávislou tvorbu a prezentaci různých druhů umění. Bude tu velký multifunkční sál, nahrávací studio, galerie, sdílený výtvarný ateliér, administrativní zázemí nebo ubytovací jednotky. Ty budou sloužit hlavně jako zázemí pro rezidenční umělecké pobyty pro umělce a umělkyně z Česka i zahraničí.

V CO.LABS se budou konat koncerty, výstavy, workshopy i performance. Bude nejenom místem pro načerpání kulturních zážitků, ale i odpočinku. Rekonstrukce započne 1. ledna 2024 a na podzim roku 2025 by mělo dojít k jejímu slavnostnímu otevření.

Více informací o rekonstrukci se dozvíte na oficiálních stránkách CO.LABS.


Foto: Co.labs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM