FilmPozvánky

Čtyři dny brazilského filmu

Letenské kino Bio Oko letos opět přináší to nejlepší z brazilské kinematografie. Těšit se můžete na snímky psychedelicky westernové i filmy s prvky magického realismu.


Letos to bude divočina

Čtyřdenní festival Kino Brasil nás letos potěší diváky i kritiky oceňovanými filmy, které pojí ústřední téma „divočina„. Pod tímto pojmem ale nemusíme vidět jen tropické deštné pralesy, ale také současnou ekologickou situaci v této exotické zemi i situaci původních obyvatel.


Nejočekávanější filmy

Divoká je v Brazílii i současná politická, společenská i lidskoprávní situace. O tom všem letošní snímky budou a máme se skutečně na co těšit. Zhlédnout můžete například psychedelický western z blízké budoucnosti Bacurau, film Azougue Nazaré, který získal hlavní cenu na filmovém festivalu v Rotterdamu a také na festivalu Kamera Ostrava Oko, či futuristické drama Boží láska.


Součástí festivalu bude i bohatý doprovodný program v podobě tematického minikurzu portugalštiny, ochutnávek brazilských dobrot, afterparty a taktéž nebude chybět ani program pro děti.


Více se o festivalu dozvíte ZDE.


Foto: film Boží láska, Aerofilms

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM