DivadloPozvánky

Do Prahy se už po 28. vrací to nejlepší z německojazyčného divadla

Podzim v Praze mimo jiné patří i Pražskému divadelnímu festivalu německého jazyka. Dvacátý osmý ročník hostí ty nejzajímavější německojazyčné inscenace z repertoárů výrazných, nejen německých souborů.


Z Německa, Lucemburska i Česka

Představí se například Berliner Ensemble, Schaubühne Berlin, Thalia Theater Hamburg, Schauspielhaus Zürich nebo lucemburský divadelní soubor Escher Theater. Všechna představení se samozřejmě budou odehrávat s českými titulky.

Nebude chybět ani česká inscenace původně německojazyčného textu, za níž festival každý rok uděluje Cenu Josefa Balvína. Ochotnický soubor ŽUMPA Nučice připomene významné životní jubileum zakladatele festivalu Pavla Kohouta.


Divadlo, výstavy i workshopy na různých místech v Praze

V rámci off-programu se uskuteční například workshop s uznávanou německou scénografkou Ninou Wetzel nebo výstava její scénografické tvorby. Čeká vás i konference Národnostní menšiny a divadlo.

28. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka se bude odehrávat na několika místech v Praze – v Clam-Gallasově paláci, Divadlu Na zábradlí, Goethe-Institutu, La Fabrice, Divadle X10 či v Divadle Disk nebo v Divadle Archa.


KDE: Praha – různá místa
KDY: sobota 4. 11. – neděle 3. 12.
Více se o celém festivalu a programu dozvíte na oficiálních stránkách.


Foto: Patrik Borecký (Oppermannovi, Divadlo X10)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM