Společnost

Eigasai přináší to NEJ z japonského filmu a kultury

Česko-japonská společnost ve spolupráci s pražským kinem Lucerna a Velvyslanectvím Japonska v Praze divákům už po třinácté nabídne to nejlepší z japonské kinematografie.


Když nemůžeš, přidej!

Eigasai letos startuje nezvykle již v lednu a to především proto, aby oslavil 100. výročí navázání česko-japonských vztahů. I když dominantou celého festivalu budou samozřejmě filmy, návštěvníci nebudou ochuzeni ani o bohatý kulturní program, například workshopy zaměřující se na kaligrafii, origami nebo hru šógi. Kromě toho si budete moct dopřát i japonskou kuchyni, včetně tradičního čaje a cukroví. Chybět nebude ani divadelní a taneční představení. Hlavním motem letošního ročníku je jedno ze známých hesel českého olympijského běžce Emila Zátopka Když nemůžeš, přidej!, které se váže k nadcházející letní olympiádě, která se bude konat právě v Japonsku.


Filmová olympiáda

Celý festival zahájí snímek Barvy života, který se točí okolo tří seniorek, jež na sklonku života čelí novým pracovním výzvám. Velmi očekáváným je však i film Noční obloha je vždy nejmodřejší, vyprávějící příběh mladých lidí, kteří čelí ekonomickému tlaku a nejrůznějším životním náhodám.


Rozhodně si nenechte ujít ani dokumentární film Bon uta: píseň domova, který se zabývá fukušimskou tragédií. Součástí festivalového programu bude i diskuze, například na téma Filmová olympiáda, při níž se bude diskutovat nad tokisjkou olympiádou v roce 1964 a i tou, která se v Japonsku uskuteční letos.


KDE: Kino Lucerna
KDY: pondělí 20. 1. – neděle 26. 1.
Více informací o festivalu se dozvíte ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM