DivadloPozvánky

Leden: Do divadla na…?

Nemáte o zimních večerech co dělat? Pak vám doporučím několik divadelních představení, na které stojí za to jít se podívat.


Kacířské eseje

Jak už sám název napovídá, dílo odkazuje k nejvýznamnější práci filozofa Jana Patočky, kterým jsou bezpochyby právě Kacířské eseje. Divadelní inscenace se tedy točí především kolem života tohoto filozofa a to zejména v období poté, co podepsal Chartu 77.

KDE: Studio Hrdinů
KDY: středa 22. 1. / čtvrtek 23. 1. / vždy od 20:00


Lonely horny only

Autorská inscenace Ondřeje Štěfaňáka je o možnostech setkávání i o příležitostech k anonymnímu sexu. Co ale taková snadná dostupnost sexuálních partnerů dělá se skutečnou láskou, s partnery a naší intimitou?

KDE: A Studio Rubín
KDY: středa 22. 1. od 19:30


Bratři Karamazovi

Divadlo DISK v letošní sezóně představí svou poslední premiéru. Dramatizace díla Fjodora Michajloviče Dostojevského sice není nic jednoduchého, ale v DISKu jsou studenti Divadelní fakulty Akademie múzických umění připraveni na všechno a svého úkolu se tak vždycky zhostí s bravurou. A o čem hra je? Synové Fjodora Pavloviče Karamazova vyrůstali bez otce. Nenávidí ho, stejně jako jeho dům. Přesto se do něj vrátí, aby se odtud mohli každý vydat za svým vlastním osudem. Brání jim v tom však jeden člověk – chlípník a šašek, jejich vlastní otec Karamazov.

KDE: DISK
KDY: premiéra ve čtvrtek 23. 1. od 19:30


Kočkožrout

Že neznáte Kočkožrouta? Ale to je velká chyba! Jde totiž o kultovní hru režiséra, dramatika a herce Rainera Wernera Fassbindera. Je o mladých lidech žijících na maloměstě, kteří tráví čas tím, že pořád někde vysedávají, popíjejí, mluví o ničem a užívají si nárazového sexu.

KDE: Švandovo divadlo
KDY: premiéra v pátek 24. 1. od 19:00


Finnmark

Norsko. Jedna žena přijela navštívit druhou ženu. Chce jí předat zprávu, k tomu ale následkem nepředvídatelných okolností nedojde. Přestává fungovat elektřina, hustě sněží a ženy si mají vzájemně hodně co říct, jenže se jim nedaří prolomit bariéru mlčení.

KDE: MeetFactory
KDY: úterý 28. 1. od 20:00


Tajný agent

Klasik britské moderní literatury napsal dílo s názvem Tajný agent. A právě to se rozhodl zdramatizovat kmenový režisér Divadla Na zábradlí David Jařab. Hlavní postava, pan Verloc, provozuje anarchistickou živnost, ale zároveň je také ruským agentem. Rusku však už nestačí jen pouhá udávání, po svých agentech chce hlavně činy. Ačkoliv jde o hru z přelomu 19. a 20. století, ani dnes neztrácí na aktuálnosti.

KDE: Divadlo Na zábradlí
KDY: pátek 31. 1. od 19:00


Foto: z představení Tajný agent, KIVA, Divadlo Na zábradlí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM