FilmLifestylePozvánky

Kam do letního kina?

Letních kin je po celém Česku bezpočet. Některá ale skutečně stojí za to navštívit. Nacházejí se v zajímavém prostředí, mají dlouhou tradici anebo si je zkrátka oblíbili místní i turisté. Která to jsou?


Bílovec

V areálu bílovického zámku se nachází kino, jehož program je koncepčně připraven tak, aby se v něm našlo něco pro děti i dospělé.


Brodek u Prostějova

Letní kino na mlýně v Hradčanech funguje každý pátek. Promítají se starší české filmy, točí se Kofola a čepuje Dudák. Nechybí ani grilované dobroty. Jedinečnou atmosféru zajišťuje opuštěný dům, který aktuálně prochází rekonstrukcí, a přilehlá zahrada.


Boskovice

Letní kino se nachází mezi hradem a zámkem nedaleko Zámeckého skleníku. Výstavba letního kina započala v roce 1956 a v roce 1961 se začalo promítat. Filmy se pouští za každého počasí a samozřejmě nechybí občerstvení.


Bystřička

Tam, kde si rozložíte deku, budete sedět. Anebo můžete využít dřevěné lavice. Letní kino Bystřička nabízí nejen filmovou kulturu, ale také nádherný výhled do okolní přírody.


České Budějovice

Letní kino Háječek je budějovickou srdcovkou. Ač chátrá a záchody zapáchají, má nezaměnitelnou atmosféru a místní na něj nedají dopustit.


Heřmanův Městec

Tady se nachází kino v autokempu na Konopáči. Čtyřikrát týdně se tu promítají novinky i nejúspější filmy uplynulého roku.


Chomutov

Kolem je jen zeleň a jezero. Zní to jako ideální místo na večerní program. V letním kině u Kamencového jezera se promítají české i zahraniční filmy a míst k sezení je tu požehnaně.


Chrudim

Areál letního kina Chrudim se nachází za budovou místního muzea. Na tomto místě chce obec zbudovat parkovistě, ale místní proti němu urputně bojují. Na své si tu přijdou děti i dospělí.


Chvalčov

Tohle kino se nachází na louce za dědinou. Bylo postaveno za pár korun, ale za obrovského přispění místních obyvatel. Každou prodanou vstupenkou přispíváte k rozvoji kulturního dění v této obci.


Jablonec nad Nisou

Na místě bývalého hřbitova se nachází oblíbené letní kino, do kterého se sjíždí obyvatelé i rekreanti Jizerských hor. Promítá se za každého počasí a sedět můžete na lavičkách nebo na dekách.


Litoměřice

Na Střeleckém ostrově v Litoměřících funguje kino, které provozuje Kinoklub Ostrov, jenž také pořádá Filmový festival Litoměřice. Ten se letos koná od 28. července.


Luže – Košumberk

I tady se promítá, na nádvoří zříceniny hradu Košumberk. Gotické kulisy i dobré občerstvení jsou důvodem navíc, proč přijít zhlédnout film zrovna sem.


Mladá Boleslav

Letní scéna Michalovická putna nabízí velké parkoviště, promítání pohádek pro děti zdarma a také stánek s občerstvením.


Mnichovice

Letní kino na Myšlíně funguje od minulého roku, a protože vzniklo ve spolupráci s architektem Martinem Poledníčkem ze studia Destyl, patří k těm nejkrásnějším u nás. Je dřevěné, ale ne masivní, proto skvěle zapadá do tamní krajiny.


Modlany

Vyrazit na film můžete i na fotbalový stadion. Promítá se totiž v areálu SK Baník Modlany a výtěžek ze vstupného putuje do Nadačního fondu Šance onkoláčkům.


Nový Knín

Promítá se už čtyřicet let a neodmyslitelně k Novému Knínu na Příbramsku patří. Nabízí příjemné prostředí na řece Kocábě a filmy pro děti i dospělé.


Olomouc

Letní kino se nachází v malebném areálu jednoho z nejvýznamnějších hradních areálu v Česku. Olomoucký hrad skýtá netradiční filmový zážitek, který můžete spojit s příjemnou procházkou a objevováním českého kulturního dědictví.


Ostrava – Poruba

Letní kino se letos přesnulo na terasu Domu kultury. Promítá se každou sobotu po deváté hodině.


Pardubice

Každý den od půl desáté večer se v pardubickém letním kině Pernštejn promítá jeden filmový hit. Filmy jsou vybírány tak, aby divák dostal co nejucelenější přehled o současné kinematografii. Je největším letním kinem v Česku.


Polná

I na zámku v Polné mají letní kino. Vstupné je dobrovolné a promítání začíná ve 20:30.


Provodov

Funguje už padesát let a tradici letního kina Provodov nepřeruší ani letos. V Areálu mládí se promítají filmy pro děti i dospělé.


Sezimovo Ústí

Část hlediště je zastřešená, takže se promítá za každého počasí. Jsou vám k dispozici dřevěné lavice, občerstvení a výhled nejen na plátno, ale i do přírody. Letní kino hraje především nové filmy.


Uherské Hradiště

Ve Smetanových sadech se nachází letní kino, jenž je neodmyslitelnou součástí festivalu Letní filmová škola. A letošní ročník už klepe na dveře.


Uherský Ostroh

Na nádvoří zámku se nachází letní kino, které promítá filmy pro děti i dospělé. Vstupné činí 50 korun.


Valašské Meziříčí

Letní kino v Amfiteátru nabízí filmový zážitek na zámeckém nádvoří. Promítají se tu filmové klenoty osmdesátých let.


Vrchlabí

České i zahraniční filmy se v letním kině Tripsi promítají ve středu, v pátek a v sobotu. Areál Morzinské kaple u KRNAPu se tak třikrát týdně mění v kino pod širou oblohou, v němž nechybí ani kvalitní občerstvení od místního pensionu.


Vlašim

Toto letní kino se nachází na starém zimním stadionu a vzniklo minulý rok. V roce 2016 se totiž to původní sesunulo společně se svahem k řece Blanici, pro místní to byla hodně smutná událost. Kino bylo totiž poplatné době, v níž vzniklo, tedy v šedesátých letech. Sjížděli se na něj dívat lidé z širokého okolí. Výhodou letního kina na stadionu je, že vás déšť rozhodně nezaskočí.


Zlín

Do Parku Komenského můžete jít na procházku, posedět si na lavičce a číst si, nebo se tu můžete podívat na film. Nezapomeňte deku a piknikový koš.


Foto: Letní kino Mnichovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM