LifestylePozvánky

Kam na vánoční trhy?

Kde najdete ty nejkrásnější vánoční trhy v České republice? O pár místech rozhodně víme!


Náměstí Míru – u kostela sv. Ludmily

Na náměstí Míru jsou údajně ty nejkrásnější trhy v Praze a nelze než souhlasit. Mají nezaměnitelnou atmosféru a punč, svařák a ostatní dobroty, jako pečenou šunku nebo grilovanou klobásu či langoš za rozumné ceny. A rozsvícený vánoční strom s kulisami v podobě kostela sv. Ludmily opravdu navozuje tu pravou vánoční atmosféru a to i bez sněhu a mrazu. Vánoční trhy trvají do 24. 12. 2022.


Staroměstské náměstí v Praze

Pro někoho jsou to nejkrásnější vánoční trhy v Praze, pro jiné ryze turistická záležitost. Posuďte sami. Svou adventní atmosféru ale určitě mají. Vánoční trhy zde postojí až do 6. 1. 2023.


České Budějovice – náměstí Přemysla Otakara II.

Vánoční trhy rozmístěné kolem kluziště a místní fontány připomínají ty, které máme možnost každoročně navštívit třeba v rakouských či německých městech. Na těchto trzích ovšem nefrčí svařák, nýbrž punč v nejrůznějších obměnách. Trhy tu vydrží až do 31. 12. 2022.


Náměstí Republiky v Plzni

Staročeské trdlo, perníčky, svařené víno, ukázky z lidových tradic a řemesel… To je skutečně jenom zlomek toho, co vás na adventních trzích na plzeňském náměstí Republiky čeká. V rámci adventního programu vystoupí i Standa Hložek, Leona Machálková, Děda Mládek Illegal Band nebo Jakub Smolík. Trhy potrvají do 23. 12. 2022.


Strakonický hrad

Tradiční vánoční trhy pod Rumpálem na strakonickém hradě lákají na pestrou nabídku sortimentu, ukázky řemesel i výrobu vánočních ozdob a dalších dekorací. Navštívit můžete i výstavu betlémů Půjdem spolu do Betléma. Adventní čas na hradě si ale můžete vychutnat pouze od 2. do 4. 12 2022.


Masarykovo náměstí v Ostravě

Jedenáct metrů vysoký strom z Žermanic zdobí ostravské Masarykovo náměstí. Vychutnejte si bramborák s punčem nebo rybízák, borůvčák nebo třeba višňák s klobáskou. Nechybí ani textilní a designový pop-up. Kromě toho můžete navštívit kluziště na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Dětský program se soustředí na Jiráskovo náměstí. Uměleckou scénu zase najdete na Prokešově náměstí. V Ostravě trhy potrvají do 1. 1. 2023.


Zelný trh, Dominikánské a Moravské náměstí v Brně

Advent na Zelňáku je převážně řemeslný. Nechybí ani krásný vánoční strom. A od středy do neděle se můžete těšit na živý hudební program od 16 do 20 hodin. Na Moravském náměstí zase najdete vyhlídkové kolo, stánky neziskových organizací a kulatý bar. Děti nadchne dětský kolotoč. Nesmíme zapomenout ani na Dominikánské náměstí, jehož dominantou je Halouzkův dřevěný betlém, který patří mezi největší ve střední Evropě. Trhy budou otevřeny do 24. 12. 2022.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM