Lifestyle

Kam v Praze na vánoční trhy?

Ano, některé už skutečně začaly. Jiné za pár dní teprve propuknou. Kde nasajete tu pravou vánoční náladu a atmosféru?


Náměstí Míru

Už několik let u mě suverénně vedou trhy na náměstí Míru. Nejenže tu najdete nejlepší svařák, ale také stánky s poctivým českým zbožím. Svíčky, vánoční dekorace, výrobky z ovčí vlny, cukroví a to všechno zahalené do nádherné osvětlené výzdoby. Děti i dospělé určitě nadchne ručně vyřezávaný dřevěný betlém.

KDY: středa 20. 11. – úterý 24. 12.


Náměstí Jiřího z Poděbrad

I tady se samozřejmě každoročně konají vánoční trhy a tak nebudou chybět ani letos. Těch pár dřevěných boudiček ale příliš pozornosti nepřitahuje. Trhy na Jiřáku většinou vypadají hodně posmutněle.

KDY: neděle 1. 12. – úterý 24. 12.


Tylovo náměstí

Bývá tu dost rušno, protože trhy nejsou nijak velké, zato si tu dáte dobrého langoše nebo svařák. Navíc jsou trhy situovány jen kousek od stanice metra a tramvaje I. P. Pavlova.

KDY: úterý 26. 12. – úterý 24. 12.


Náměstí Republiky

Rukodělné výrobky, vánoční cukroví, adventní věnce a další zboží s vánoční tématikou na vás čekají i na náměstí Republiky. Stánky před Palladiem jsou otevřeny každý den až do 22 hodin, některé dokonce až do půlnoci. Vánoční trhy se však konají také směrem k ulici V Celnici. Ty však mají otvírací dobu pouze do 19 hodin.

KDY: pondělí 30. 11. – pondělí 30. 12. (před Palladiem) / pondělí 25. 11. – úterý 24. 12. (směrem k ulici V Celnici)


Václavské náměstí

Tradiční dřevěné domky se svařeným vínem, grogem, punčem nebo medovinou samozřejmě ani letos neminou Václavské náměstí. Nebude chybět ani vánoční zboží a pochutiny, které lákají zejména zahraniční turisty.

KDY: sobota 30. 11. – pondělí 6. 1.


Staroměstské náměstí

Jde zřejmě o nejnavštěvovanější vánoční trhy v Praze. Kromě klasických trhů bude na Staroměstském náměstí také podium, kde po celou dobu konání trhů bude probíhat zábavní program pro děti i dospělé. Trhy jsou otevřeny každý den do 22 hodin, některé stánky s občerstvením až do půlnoci.

KDY: sobota 30. 11. – pondělí 6. 1.


Pražský hrad

Nejrozsáhlejší hradní areál na světě skýtá prostor pro neopakovatelnou vánoční atmosféru, která láká zejména zamilované páry a rodiny s dětmi. Stánky budou rozmístěny mezi katedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

KDY: neděle 24. 12. – pondělí 6. 1.


Výstavistě Praha Holešovice

V prvním adventním víkendu se budou konat vánoční trhy i v Praze na Výstavišti v Holešovicích. Už v pátek 29. listopadu se tu také rozzáří vánoční strom. Kromě toho ale návštěvníky čeká i bohatý program v podobě lampiónového průvodu, veřejného bruslení, hudby, tance i dětských dílniček.

KDY: pátek 29. 11. – neděle 1. 12.


Ládví

Prodej vánočních stromků, sušených plodů, výrobků z ovční vlny, pekárna, uzeniny i pivo na jednom místě – to vše najdete na vánočních trzích přímo na metru C na stanici Ládví. V pondělí 2. prosince se tu také bude rozsvícet vánoční strom.

KDY: pondělí 2. 12. – neděle 22. 12.


Anděl

Na pěší zóně se i letos objeví několik desítek stánků s tradičním vánočním sortimentem včetně punče nebo bombardina. Pokud tedy budete mít cestu kolem, rozhodně se stavte.

KDY: sobota 30. 11. – pondělí 23. 12.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM