LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 28. 11.? (víkendové tipy)

Mikuláš se blíží. Vánoce taky. Pojďme ale ještě chvíli dělat, že nás žádný stres a shon nečeká a raději si vyjděte za kulturou.


Literatura / BookFest Plzeň 2022

Na tři desítky malých nakladatelství se sjedou do Plzně, aby své knižní tituly představily široké čtenářské obci. Součástí festivalu jsou i autorská čtení, workshopy nebo divadlo.

KDE: DEPO2015 (Plzeň)
KDY: sobota 3. 12. – neděle 4. 12.


Lifestyle / LeMarket Brno

Tak jo, přeci jen se těm Vánocům asi nevyhneme. Ale proč nespojit příjemné s užitečným? Přijďte si nakoupit dárky pro sebe i své blízké od šikovných českých i slovenských tvůrců. Šperky, kosmetika, oblečení, módní doplňky, hračky i delikatesy, to všechno tu bude.

KDE: Tržnice Brno
KDY: sobota 3. 12. – 4. 12.


Gastro / 380 let Hostince Na Slamníku

Znáte Hostinec Na Slamníku? A to jste z Prahy? Že ne? Tak to máte jediné štěstí. V hostinci skvěle vaří, přijďte ochutnat jejich speciality a poslechnout si živou hudbu. Tento víkend údajně vstoupí do dějin Slamníku.

KDE: Na Slamníku (Praha)
KDY: sobota 3. 12. – 4. 12.


Umění / Cena Jindřicha Chalupeckého 2022

Nenechte si ujít symbolické vyvrcholení letošního udílení Ceny Jindřicha Chalupeckého. V prostorách Korza Veletržního paláce se seznámíte se všemi laureáty prostřednictvím videoprofilů, v Mezaninu absolvujete komentovanou prohlídku výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2022 a zhlédnete hned dvě nové umělecké instalace. Také se těšte na křest knihy Baltic Triennial 14 (A Reader) nebo na vystoupení laureáta Ezry Šimka.

KDE: Národní galerie Praha – Veletržní palác
KDY: sobota 3. 12. od 14:00


Lifestyle / Lobkowiczký advent na zámku Nelahozeves

A tak jo. Nakonec se ještě jednou k těm Vánocům vrátíme. Vždyť adventní trhy jsou tak krásné. A ty na zámku Nelahozeves obzvlášť, protože jsou okořeněny pravou staročeskou zabijačkou, živou hudbou, kejklíři a samozřejmě adventními stánky.

KDE: Zámek Nelahozeves
KDY: sobota 3. 12. od 9:30


Foto: LeMarket, 2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM