LifestylePozvánky

Mikulčice patří vínu a tento víkend obzvlášť

Otevřené sklepy Mikulčice je festival nebo spíše procházka po vinných sklípcích v jihomoravských Mikulčicích. Od deseti od rána do jedenácti večer můžete ochutnat ta nejlepší moravská vína.


Malí i větší vinaři

A že bude bude co ochutnávat! Za jednorázové vstupné 800 Kč (na místě 900 Kč) získáte neomezenou degustaci, degustační skleničku, visačku, katalog a tři kupóny v hodnotě 100 Kč na nákup vína. Na Slovácku mají Otevřené sklepy dlouholetou tradici. Zavítáte do malých rodinných vinařství i do větších vinných sklepů ve třech sklepních lokalitách – Těšické búdy, Čertovka a areál U myslivecké chaty.

Sklepy jsou od sebe vzdálené maximálně jeden kilometr, ale pokud se vám nebude chtít chodit pěšky, můžete se svézt koňským povozem, který pojede vždy v půlhodinových intervalech od jedenácté dopolední do sedmé hodiny večerní.


Bez cimbálovky není Moravy

A jak už to bývá zvykem, nebude u dobrého vína a jídla chybět cimbálová muzika. Kdo by chtěl pak v Mikulčicích přespat (což je žádoucí, budete-li mít v těle místo krve moravské víno), pak je možnost se ubytovat místních v hotelech a penzionech. Případně můžete využít ubytování v nedalekém Hodoníně.

KDE: Mikulčice
KDY: sobota 27. 8. od 10:00


Foto: oficiální FB stránky Otevřených sklepů Mikulčice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM