LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 24. dubna?

Přiznávám, že titulek článku je lehce zavádějící, když už je čtvrtek odpoledne, ale snad omluvíte mou zaneprázdněnost a necháte se inspirovat aspoň několika kulturními tipy na druhou polovinu tohoto týdne.


Výstava / Vernisáž – Josef Rataj

Umělec Josef Rataj vytváří vizuálně silné a výrazné obrazy, do kterých implementuje i známé ikony popkultury. Zároveň v sobě ale mají i něco z klasického umění. Vernisáž bude doplněna o živou hudbu DJe Fuuse. Výstava potrvá do 31. května.

KDE: VNITROBLOCK (Praha)
KDY: vernisáž / čtvrtek 27. 4. od 17:00


Film / Čelisti živě na AFO58 Olomouc

Vítek Schmarc, Aleš Stuchlý a Šárka Gmiterková se společně podívají na zoubek filmům, které posouvaly hranice jejich intimity. Všichni tři dokážou být vtipní, pohotoví a hlavně mají vždycky co říct. Určitě se budete bavit.

KDE: Konvikt Olomouc
KDY: čtvrtek 27. 4. od 19:00


Literatura / Křest knihy Putinova válka

Tohle je kronika zpravodajů České televize, která vznikla pod vedením Jakuba Szántó. Jak její název napovídá – bude o válce, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině s cílem přivlastnit si území, které jí nepatří. Akci bude moderovat Martin Řezníček.

KDE: Kavárna Na Boršově (Praha)
KDY: pátek 28. 4. od 19:00


Lifestyle / Blešení v hale 13

Konzumní způsob života už je dávno out. Je na čase začít kupovat věci z druhé ruky, ať jde o módu, doplňky nebo třeba hračky pro děti. Nebudou chybět koncerty ani drinky. Ty ale z druhé ruky samozřejmě nebudou.

KDE: Holešovická tržnice (Praha)
KDY: sobota 29. 4. od 10:00


Gastro / Otevřené sklepy Krumvíř

Milovníci vína se tento víkend sjedou do Krumvíře. Dobré moravské víno společně s živou cimbálovkou je zážitek k nezaplacení.

KDE: Krumvíř
KDY: sobota 29. 4. od 12:00


Lifestyle / Čarodějnický food festival

Zámecký resort Dětenice pořádá čarodějnický den pro děti i dospělé. Součástí akce nebude jen opékání buřtů a pálení čarodějnic, ale také si můžete vyzkoušet ražbu mincí, poznáte dobové stolování, uvidíte ukázky soubojů a zažijete toho spoustu dalšího, co se období Husitských válek týká.

KDE: Zámecký resort Dětenice
KDY: neděle 30. 4. od 11:00


Hudba / Mladí ladí jazz

V neděli se na Karlově náměstí bude slavit Mezinárodní den jazzu. Na pořadu dne jsou britští Molotov Jukebox, irský zpěvák Zaska, irský hudebník s nigerijskými kořeny Caleb Kunle nebo například popové duo Blue Uandi.

KDE: Karlovo náměstí (Praha)
KDY: neděle 30. 4. od 14:30


Foto: Molotov Jukebox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM