DivadloPozvánky

Na houby do divadla

Že houby ještě nerostou? Ale rostou, v Chemickém divadle rozhodně. Je však otázkou, jestli jste ochotní konzumovat i houby nejedlé či přímo jedovaté nebo halucinogenní.

Divadelní představení pro tři hlasy se zabývá houbařením jako národním fenoménem. Ovšem houbaření už dávno není, co bývávalo. Lesy se kácejí, klimatické změny, které se na naší planetě odehrávají, také houbám příliš neprospívají.


Psychedelická houbová polévka

Někdy konzumujeme houby my, jindy konzumují houby nás. Čas od času nám houby zažehnají hlad, jindy v nás probouzejí inspiraci. Kdo jsou skuteční vášniví sběrači hub všeho druhu? A po jakých houbách je největší sháňka? Kým jsme a kam směřujeme?

Otázek toto představení vyvolává nespočet, odpovědi dostáváme konkrétní i abstraktní. Není to představení, které zažíváme v divadlech běžně. Hra Na houby je výtvarně a hudebně zpracovaná divadelní, místy velmi psychedelická koláž, v níž se mluví, křičí, zpívá i vaří. Ano, skutečně se i vaří, a to pořádná houbová nakládačka, respektive polévka, kterou můžete ochutnat.

Ani ne hodinu dlouhé představení nadchne všechny divadelní alternativce, kteří chtějí zažít něco zajímavého, co možná ještě nikdy neviděli. Velkým překvapením pro vás může být i samotné místo, kde se představení Chemického divadla odehrává. Punctum Krásovka je malý žižkovský umělecký prostor ve dvoře, kde na vás dýchne vskutku punková atmosféra.


Více se o termínech představení dozvíte na oficiálních webových stránkách Chemického divadla.


Foto: oficiální Facebook Chemického divadla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM