LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 25. dubna?

Slunce svítí, vítr fouká, občas sprchne, ale jedno je jisté. Máme tu už brzy květen, ale ještě předtím je záhodno oslavit Čarodějnice. Anebo raději vyrazíte za kulturou? Co spojit obojí dohromady?


Film / Febiofest 2022

Velký svátek všech filmových fanoušků je tu. Nenechte si na letošním Febiofestu ujít snímky jako Muréna (2021), Západ slunce (2021) či Bergmanův ostrov (2021), které měli svou premiéru na světových filmových festivalech. Chcete-li zažít opravdu něco netradičního, pak si pořiďte vstupenku na Culinary Cinema, kde vám uvaří šéfkuchař Marek Fichtner.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 28. 4. – středa 4. 5.


Literatura / Uvedení knihy Aleše Palána a Karla Cudlína Robinsoni a donkichoti

Aleš Palán má neskutečný dar vyprávět lidem příběhy o těch, kterých bychom si jinak vůbec nevšimli. A především má neuvěřitelný talent najít ty lidi, kteří se ocitli na okraji společnosti, a přesto nám mají mnohé co dát a předat. Za svou knihu o šumavských samotářích Raději zešílet v divočině (2018) získal ocenění Kniha roku lidových novin. Titul Jako v nebi, jenže jinak obdržel Magnesii Literu. Ve své nové knize se zaobírá lidmi, kteří jsou nám mnohem blíž než ti žijící v šumavské přírodě. Potkáváme je na ulici i v městské hromadné dopravě. Knihu doprovázejí fotografie Karla Cudlína.

KDE: Knihovna Václava Havla (Praha)
KDY: čtvrtek 28. 4. od 19:00


Umění / Torza

Přijďte obhlédnout retrospektivní výstavu přední české sklářské výtvarnice Gizely Šabokové. Její práce se nacházejí ve sbírkách českých i zahraničních sběratelů, nyní se na ně může přijít podívat každý, kdo se o sklářství a české umění zajímá.

KDE: Galerie Nová síň (Praha)
KDY: čtvrtek 28. 4. – čtvrtek 19. 5.


Gastro / Plzeňský festival vína

Po třech letech se konečně uskuteční svátek všech milovníků vín. Odprezentuje se tu na dvacet čtyři špičkových vinařství z celého Česka a v rámci živých vystoupení si poslechnete Aničku Slováčkovou, cimbálovku či DJ Dandu.

KDE: Kopeckého sady (Plzeň)
KDY: pátek 29. 4. – sobota 30. 4.


Gastro / Burger Street Festival

Pizza, burger, sladké churros, palačinky, rozteklý sýr raclette nebo rolovaná zmrzlina. Zaplňte si žaludky něčím dobrým. Navrch si dejte čepované pivo, víno nebo něco tvrdšího.

KDE: U nákupního centra Galerie Šantovka (Olomouc)
KDY: pátek 29. 4. – neděle 1. 5.


Hudba / Mladí ladí jazz open-air

Zajděte si na pražské Karlovo náměstí, kde se v sobotu bude konat open-air koncert v rámci Mezinárodního dne jazzu. Vystoupí Hidden Orchestra, vycházející hvězda Nubyian Twist nebo Lenka Dusilová s novou kapelou.

KDE: Karlovo náměstí (Praha)
KDY: sobota 30. 4. od 15:00


Lifestyle / Čarodějnice Žluté lázně

Živá hudba, street dance, soutěže pro dospělé a děti ani opékání špekáčku nebude ve Žlutých lázních chybět. Přijďte si užít Čarodějnice k Vltavě s celou rodinou i přáteli.

KDE: Žluté lázně (Praha)
KDY: sobota 30. 4. od 10:00


Foto: Foto z filmu Muréna (2021)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM