LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 14. září?

Pravidla se zase zpřísňují, ale život běží dál. I ten kulturní. Zatím.


Hudba / PůlMetronome

V rámci multikulturního projektu na pražském Výstavišti Praha Září se od čtvrtka do soboty můžete těšit i na program oblíbeného festivalu Prague Metronome. Dorazí kapely Kafka Band, Tata Bojs, Zdivočelí koně nebo The Atavists.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: čtvrtek 17. 9. – sobota 19. 9.


Umění / LUSTR

Mezinárodní festival ilustrace je po roce zase zpátky. Letos se ovšem rozšíří i o komiks. A protože umělecká skupina Devětsil slaví 100 let, pořadatelé festivalu si připravili speciální program, který připomene tvorbu legend české moderní avantgardy – Adolfa Hoffmeistera, Toyen a Otakara Mrkvičky.

KDE: Kampus Hybernská
KDY: čtvrtek 17. 9. – úterý 22. 9.


Umění / Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir

Máte jedinečnou šanci poznat tvorbu nejvýznamějších impresionistů z úplně jiné perspektivy. Multidimenzionální výstava ve Fóru Karlín představí slavná díla pomocí projekce a zvukových efektů. Vezměte s sebou i děti, budou nadšené! Nezapomeňte si s předstihem koupit vstupenky na požadovaný den i čas. Kvůli koronavirovým opatřením bude počet návštěvníků regulovaný.

KDE: Fórum Karlín
KDY: pátek 18. 9. – středa 30. 12.


Lifestyle / Fashion Storm 2020

Kam za kvalitní regionální módou? Do Ostravy! Po celý den se v Dolních Vítkovicích v Brickhouse bude konat prodejní výstava moravskoslezských návrhářů. Součástí programu jsou i workshopy a diskuze.

KDE: BrickHouse – Dolní Vítkovice
KDY: sobota 19. 9. od 18:00


Lifestyle / La Kermesse – mexický veletrh

Mexiko v Praze? No jasně, už tuto sobotu v Náprstkově muzeu. Chybět nebudou lekce latinských tanců, ručně vyráběné zboží ani tradiční mexické jídlo a nápoje.

KDE: Náprstkovo muzeum
KDY: sobota 19. 9. od 11:00


Lifestyle / Zažít město jinak

I letos se uskuteční festival, který se koná na různých místech po celé Praze. Workshopy, obchůdky, občerstvení, hudba, tanec ani divadlo chybět nebudou, avšak oproti loňskému roku ve značně omezené míře.

KDE: Praha – různá místa
KDY: sobota 19. 9. od 10:00


Gastro / Komorní vinobraní na Grébovce

Vinařské slavnosti i přes nemalé peripetie proběhnou. A tak si o víkendu můžete dopřát kvalitní víno i burčák a dát si k tomu něco dobrého.

KDE: Grébovka
KDY: sobota 19. 9. – neděle 20. 9.


Foto:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM