Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 1. července?

Prázdniny začaly, Praha se vylidnila. Žádná auta… Ne, to je samozřejmě vtip. Praha se totiž rozhodně nevylidnila a aut možná ještě přibylo. Tudíž je na čase odjet z města a zlepšit si náladu. Hudbou, tancem, dobrým jídlem a filmem. A kdybyste v Praze přeci jen zůstávali, aspoň si zajděte někam, kde panuje čistě letní nálada.

 

Hudba / BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra

Na náměstí Václava Havla (Piazzeta ND) zahraje velký buskerský orchestr. A bude vybírat peníze na dobrou věc. Lidé totiž mohou přispět organizaci Siriri, české obecně prospěšné společnosti, která od roku 2006 pomáhá ve Středoafrické republice, a také projektu Plešouni, který chce novým pacientům na dětské onkologii dodat odvahu a připravit je na průběh léčby prostřednictvím animovaného seriálu známé výtvarnice Elišky Podzimkové. Navíc v úterý 2. července od 16:00 do 19:00 bude přímo na náměstí Václava Havla v rámci iniciativy Zapiš se někomu do života probíhat nábor do registru dárců kostní dřeně.

KDE: Náměstí Václava Havla

KDY: úterý 2. 7. od 17:30

 

Festival / Rock for People

Jeden z největších letních open air festivalů je tu! A slaví už dvacet pět let. Pořadatelé slibují pořádnou jízdu. Hvězdou letošního ročníku je bezpochyby Rudimental. Kromě hudby na vás však čeká i spoustu přednášek, workshopů a her.

KDE: Festivalpark Hradec Králové

KDY: čtvrtek 4. 7. až sobota 6. 7.

 

Film / Horor à la Jarmusch | Double Feature

Máte rádi režiséra Jima Jarmusche? Pak si nenechte ujít večer v kině Aero. Můžete se těšit na jeho starší snímek Přežijí jen milenci, následovaný jeho nejnovějším počinem Mrtví neumírají.

KDE: Kino Aero

KDY: čtvrtek 4. 7. od 18:00

 

Hudba / Cuban Day ve Žlutých lázních

Už jste někdy byli v Havaně? Ne? Tak to rozhodně doražte. Ne že by to ve Žlutých lázních vypadalo jako na Kubě, ale aspoň si poslechnete pravou kubánskou muziku, zažijete kubánské tanečníky, ochutnáte kubánské jídlo i pití a co hlavně – zpříjemníte si pátek.

KDE: Žluté lázně

KDY: pátek 5. 7. od 18:00

 

Umění / Circus Culture Fest

Že jste o tomhle festivalu ještě neslyšeli? Chyba. Sjíždějí se na něj ti nejlepší žongléři z celého Česka. A právě ti chtějí naučit žonglovat širokou veřejnost. Přijeďte se pobavit a něco nového se naučit. Součástí festivalu bude i bohatý doprovodný program včetně dobrého jídla a pití.

KDE: Mlékojedy

KDY: pátek 5. 7. až neděle 7. 7

 

Moto / Prague Harley Days

Všichni milovníci rychlé jízdy, jednostopých vozidel a značky Harley-Davidson, zbystřete. Nebezpečná show, spanilá jízda, pole dance i výstava samotných motocyklů. To vše na vás čeká už tento víkend.

KDE: Výstaviště Praha Holešovice

KDY: pátek 5. 7. až sobota 6. 7.

 

Pohyb / Noční výstup na Sněžku za východem slunce

Padesátikilometrový pochod z Dolní Kalné až na Sněžku není určený jenom pro odolné jedince a ty, co mají natrénováno. Naopak. Svou kondici a síly si může ověřit úplně každý. A když to zvládnete, na konci vás čeká odměna v podobě nádherného východu slunce na nejvyšší hoře u nás.

KDE: Dolní Kalná

KDY: pátek 5. 7. od 17:00 do soboty 6. 7. do 8:00

 

Kultura / Festival Boskovice

Sedmadvacátý ročník multižánrového festivalu přinese koncerty, divadelní představení, autorská čtení i filmové projekce. Navíc se vše odehraje v kulisách krásného města Boskovice.

KDE: Boskovice – různá místa

KDY: čtvrtek 4. 7. až neděle 7. 7.

 

Hudba / Ed Sheehan returns to Prague

Když se před několika měsíci spustil předprodej vstupenek na pražský koncert Eda Sheerana, vypadalo to, že to bude i přes množství prodaných lístků koncert jen pro vyvolené. Takový zájem totiž pořadatelé vůbec nečekali. Ed Sheeran však ano a tak přidal další koncert. I v tomto případě to vypadalo, že se zase na všechny nedostane. Kupodivu ale lístky stále jsou a mohou být vaše.

KDE: Letiště Letňany

KDY: neděle 7. 7. od 20:00 a pondělí 8. 7. od 20:00

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM