LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam od pondělí 18. prosince?

Vánoce už se vážně blíží, takže jestli ještě nemáte nazdobený stromek, upečené cukroví ani nakoupené dárky, je lepší s tím začít hned. Ale možná Vánoce vůbec neslavíte, nepečete ani nic nezdobíte. Natož abyste kupovali dárky. Všechno je v pořádku, každý to máme jinak. O kulturu se ale musíme zajímat bez výjimky všichni, že jo?


Film / Mezinárodní festival krátkých filmů

Ty nejlepší krátké filmy napříč celým světem můžete vidět v Americkém centru už tento čtvrtek. V pátek se pak festival přesune do Chapeau Rouge.

KDE: Americké centrum + Chapeau Rouge (Praha)
KDY: čtvrtek 21. 12. – pátek 22. 12.


Lifestyle / Rybovka na Hlaváku

Už je to 21. ročník této krásné tradice. Přijďte si Českou mši vánoční poslechnout, zahrát i zazpívat. Ve vstupní hale v severní části zavládne ta pravá vánoční nálada.

KDE: Hlavní nádraží (Praha)
KDY: sobota 23. 12. od 13:00


Divadlo / Česká mše vánoční

Koncert a divadlo v jednom. To je Česká mše vánoční Petra Svojtky. Během přestavení se také budou promítat krásné výjevy Třebechovického betlému.

KDE: Divadlo Hybernia (Praha)
KDY: sobota 23. 12. od 14:00 a 18:00


Umění / V umění volnost

Umělecká beseda slaví sto šedesát let od svého založení a je tak nejstarším uměleckým spolkem u nás. Muzeum města Prahy si připravilo výstavu, kterou mapuje vizuální umění hned od padesáti osmi umělců a zároveň členů tohoto spolku. Mezi více než sto třiceti díly jsou zastoupeny malby, grafiky, keramika i konceptuálně komponované práce.

KDE: Clam-Gallasův palác (Praha)
KDY: výstava potrvá do 29. února 2024


Lifestyle / Ice Magic Prague

Výstava ledových soch v pražských Riegrových sadech je inspirována těmi nejkrásnějšími pohádkami. Podílelo se na ní dvacet tři uměleckých řezbářů z celé Evropy.

KDE: Riegrovy sady (Praha)
KDY: výstava potrvá do 30. 12.


Foto: V umění volnost, Piaristi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM