Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! /tipy na Vánoce až po Nový rok/

Vánoce a Silvestr už jsou za rohem. Dárky jsou zabalené, téměř rozdané, bříška máme plná cukroví, bramborového salátu, jednohubek a chlebíčků. Nezapomeňte ale na to, že kulturně žít se dá i o vánočních prázdninách.


Film / Prague Youth Film Festival

První ročník festivalu má za cíl najít nové filmové talenty. V Praze se totiž představí ty nejlepší filmy od mladých nadějných filmařů z celého světa.

KDE: Praha – různá místa
KDY: pátek 20. 12. – neděle 22. 12.


Gastro / Vánoční šneci ve Ville Richter

Chcete na Štědrý den ochutnat něco netradičního? Co takhle šest gratinovaných šneků po burgunsku?

KDE: Villa Richter
KDY: úterý 24. 12. od 11:00


Hudba / Vánoční koncert – Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Je to s podivem, ale pár vstupenek stále ještě k dispozici je. Pokud tedy na první svátek vánoční nemáte program, není nic lepšího, než si poslechnout tradiční vánoční skladby v Rudolfinu.

KDE: Rudolfinum – Dvořákova síň
KDY: středa 25. 12. od 16:00


Hudba / PSH

Netřeba říkat, že jde o jednu z nejoblíbenějších hudebních formací současnosti. Pražské uskupení PSH alias Peneři Strýčka Homeboye nedávno pokřtili album Debut a představí ho i v Café V lese.

KDE: Café V lese
KDY: pátek 27. 12. od 20:00


Výstava / Eliška Podzimková: Interaktivní výstava Malý princ

Magický les s obrovským měsícem, spousta stromů, světýlka, mlha a vůně lesa. To je interaktivní výstava, při níž se vydáváte po stopách Malého prince.

KDE: Vnitroblock
KDY: do pátku 31. ledna 2020


Umění / Výstava betlémů

Už devatenáctým rokem se v areálu kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze koná výstava nádherných betlémů. Keramické, papírové, dřevěné, skleněné… Pro mě je tahle výstava každoroční vánoční tradicí, kterou si nenechám ujít ani letos.

KDE: Kostel Panny Marie Sněžné
KDY: do pátku 3. 1. 2020


Party / New Year’s Eve

Máte rádi house a techno? A nechcete Silvestr slavit doma? Roxy to jistí. Bude to party, na kterou hned tak nezapomenete. V předprodeji seženete vstupenky za 700 Kč, na místě za 1000 Kč. Čeká na vás speciální výzdoba i welcome drink.

KDE: Roxy Prague
KDY: úterý 31. 12. od 22:00


Party / New Year’s Eve Party

Večírek pod širým nebem? Proč ne? Nebude chybět karaoke, jukebox, speciální menu ani silvestrovský snack a pořádná hudba. Dorazit můžete už dopoledne. Bojíte se, že vám bude zima? Rezervujte si místa ve vyhřívaném iglú!

KDE: Manifesto Florenc
KDY: úterý 31. 12. od 11:00


Jóga / Ezo bojkot Silvestra

Že příchod nového roku neslavíte? Možná byste si ale rádi zacvičili jógu. V Jóga Vinohrady můžete. Lekce budou probíhat od odpoledne až do půlnoci. Klidně si s sebou přineste i drobné občerstvení.

KDE: Jóga Vinohrady
KDY: úterý 31. 12. od 17:00


Hudba / Novoroční koncert

Co vkročit do nového roku pořádným kulturním zážitkem v podobě hudby Slovanských tanců Antonína Dvořáka? Symfonický orchestr hl. m. Prahy jako každý rok láká do Smetanovy síně nejen české diváky, ale i ty zahraniční. Pospěšte si, za chvíli bude vyprodáno.

KDE: Obecní dům
KDY: středa 1. 1. 2020 od 19:30


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM