LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 27. března?

Už jsme si mysleli, že jaro je tu a pak přijdou ranní mrazy a chumelenice (toto není reklama na nový podcast Markéty Lukáškové a Lucie Petrákové, i když ho teď poslouchám, a to i přesto, že si myslím, že sprostými slovy by se úplně plýtvat nemělo). To ale nevadí, naštěstí se stále většina kulturního dění odehrává uvnitř.


Lifestyle / Rostlinná štafeta v Zahradě na niti

Taky vám všechny kytky přes zimu pochcípaly? Nejste sami. V tom případě máte dobrý důvod vyrazit do Zahrady na niti a nějaké nové si pořídit. Ale klidně i nějaké přineste sebou. Samozřejmě ty, co ještě nestačily pomřít.

KDE: Zahrada na niti (Praha)
KDY: středa 29. 3. od 10:00


Literatura / Magnesia Litera II

Už podruhé máte možnost zavítat do Knihovny Václava Havla, kde se seznámíte s autory, kteří jsou nominovaní na tuto lehce kontroverzní literární cenu v beletristických kategoriích. Tentokrát uvidíte Patrika Bangu, Petra Brože, Báru Dočkalovou (je to jen shoda jmen, příbuzné nejsme) nebo Miloše Doležala.

KDE: Knihovna Václava Havla (Praha)
KDY: středa 29. 3. od 19:00


Literatura / Beseda a křest knihy DIGIDĚTI

Digitálním technologiím už se vyhýbat nemůžeme. A rozhodně by se jim neměly vyhýbat ani děti. Ke všemu, když poslední týdny neposloucháme o ničem jiném než o zázračném GPT chatu (jestli nevíte, o co jde, poslechněte si druhý díl nového podcastu Vlna s Hanou Řičicovou), který nás brzy všechny nahradí. Ano, i mě, takže jednoho dne bude tyhle příspěvky psát umělá inteligence (ale ve skrytu duše doufám, že to v dohledných letech nenastane). Kniha Jana Kršňáka by vás proto neměla minout.

KDE: Café Práh (Brno)
KDY: čtvrtek 30. 3. od 17:00


Umění / Vernisáž výstavy iamRushdog

Adam Zimmermann je progresivní umělec. Kombinuje moderní a tradiční kaligrafii (ano, to je ta činnost, u které si můžete krásně zarelaxovat a ještě posunete svého tvůrčího ducha, i když žádného nemáte) a hodně ho ovlivnil život v Los Angeles. Jestli se chcete inspirovat při svém vlastním tvoření nebo si jen potřebujete rozšířit obzory, přijďte. Výstava potrvá do 26. května.

KDE: Moje místo (Praha)
KDY: vernisáž / pátek 31. 3. od 20:00


Hudba / Hello Marcel (křest alba) + Mutanti hledaj východisko + Don Juan Disco

Tuhle hudbu neposlouchám (vlastně poslouchám převážně jenom Johnnyho Cashe a Amelii Sibu), ale Hello Marcel vydávají vinyl, na kterém bude jejich tvorba z posledních pěti let. A protože jsem velkým fanouškem vinylu, musím vás pozvat. A pak taky zahrají Mutanti hledaj východisko a Don Juan Disco.

KDE: Kabinet Múz (Brno)
KDY: sobota 1. 4. od 20:00


Lifestyle / Kampa Střed Světa

Kampa samozřejmě není středem světa, možná tak Prahy, ale v sobotu odpoledne určitě bude centrem všeho pražského dění. Bude se tu jíst a pít. A ostatní nás nezajímá, že jo. Ale kdyby náhodou jo, tak tu vystoupí divadelní spolek Buchty a loutky a hudební skupiny Schodiště nebo OOZ Orechstra. A od 12:00 vás čeká komentovaná vycházka Podzemím hradeb Menšího Města. A ne, není to apríl. Ale mohl by být.

KDE: Kampa (Praha)
KDY: sobota 1. 4. od 14:00


Foto: oficiální stránky iamRushdog.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM